Son Dakika

Tutulmaların yaşamın ruhsal ve zihinsel boyutlarına olan olumlu ve dikkate değer gelişim aşamaları ve bir atlama taşı olduklarını bilirsek,  boş yere gerilim yaşamamış aksine bilinçli  bir şekilde değerlendirmiş oluruz. Parçalı Güneş Tutulması, Tam Güneş tutulmasına göre işimizin daha kolay olduğunu gösteriyor. Gelişim yolculuğumuzda karşılaşacağımız durumların kolaylıkla ve dışarıdan destek görerek hayatımızda yerli yerine oturacağının işareti olarak kıymet taşıyor.

Yani akıllı bir şekilde hareket  ettiğimizde bize faydaları gayet büyük, farkındalığımızı keşfetmemizde bize yepyeni olanaklar sunuyor. Kaldı ki tutulmalar İkizler-Yay aksında  gerçekleşeceği için bilgilenme, bildiklerini paylaşma, akıllı düşünme, keşfetme anlamında bize olanaklar getiriyor. Zihinsel enerjimizi yapıcı bir şekilde kullanmamızı sağlıyor. Merakınızı hangi alanda odaklamanız gerektiğini öğretiyor. Sizi hızlandırıyor, hayata bakış açınızı ve inançlarını yerli yerine oturtmanız için güç aşılıyor. Artık düşüncelerinizi başkalarına cesaretle sunabilir, yanlış olanı doğrudan ayırabilir, sizden ayrı düşünenleri olgunlukla dinleyebilirsiniz.

Demek oluyor ki, bilincimizde yeni bir aydınlanma kapısı açılıyor. Lütfen tutulmaları dehşetle karşılamak yerine, gelişiminizin sır kapılarının önünüzde açılarak ilerlemeniz adına bir ışık olduğunu kabul ediniz....

Yeni gelişmelerin sizlere aydınlıklar getirmesi dileğimle...

İremSU


İKİZLER BURCUNDA YENİAY VE PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI


Koç

Sevgili Koçlar 2 Haziran saat 00:02 İkizler burcunda oluşan Yeniay ve ardından saat 00:16 da oluşacak Parçalı Güneş Tutulması, gerçek bilgiye ulaşma arzunuzu yükseltiyor.  Konuşma ve yazı yazma, iletişimin geçerli olduğu alanlarla bağlantıya geçerek  bilgi toplama arzunuzun da göstergesi.  Böylece içinde bulunduğunuz çevre ve kendiniz arasında gerçekçi bir bağ kurabilmeniz mümkün oluyor.  Yakınınızda bulunan genç yaştaki kişilerle ilgili önemli haberler alabilir, onlarla ilgilenebilirsiniz. (evlilik, doğum, mezuniyet, iş girişimi, sağlık, yolculuk gibi) Eğitim hayatının da simgesi olan
bu Tutulma, yaşınıza göre yıllar sonra yarım kalan eğitiminize kaldığınız yerden devam etmeniz veya ilk olarak eğitim hayatına adım atarak gelişiminiz anlamına gelebilir. Çevrenizi değiştirmeniz, yeni bir yer veya ortamda çalışmanız yönünde etkileyici olabilecek bu tutulma seyahatleri simgelediğini söyleyebiliriz. Bu yolculuklar öylesine hızlı bir kararla yapılır ki, aslında hiç aklınızda böyle bir şey yoktur. Yurtiçi yapılan seyahatler bunların arasında yer alıyor. Ayrıca bir dil öğrenme yönünde de etkili olacağını düşünüyorum.  

Ticari konularda etkili olabilecek bu tutulma, yazılı her türlü belge ve kontratın yenilenmesi, oluşturulması yönünde de destekleyicidir. İletişim tarzınızda meydana gelen değişimler öğrenme, öğretme, mantıklı düşünme yönünde sizlere hız kazandırabilir. Şöyle bir toparlarsak bu Tutulma ile düşünce biçiminizden yakın çevrenize, konuşma biçiminizden faaliyetlere kadar bir çok alanda kendinizi aktif bir biçimde ifade edebilirsiniz. Kitap yayınlayabilir, iletişimle alakalı bir mesleğe adım atabilirsiniz. Bütün bu gelişmelerin hemen olmasını beklemeyiniz. Bunlar birkaç ay içinde gerçekleşecek gelişmelerdir. Hiç aklınızda olmayan yeniliklerin işaretidir. Ancak yeni bir kapı önünüzde aralanmıştır ve artık bu yeni gelişmelere kendinizi kapamanız, bunları reddetmeniz pek mümkün değildir. Evrensel yolculuğunuzda başlayacak iletişimsel ve çevresel gelişmelerin sizin için olumlu olacağını hissedin yeter.

Bir şeyin bitip yeni bir şeyin başladığı Tutulmalar bana göre gelişimin işaretçisidir. Kaldı ki bu tutulmanın dispozitör gücü Merkürün İkizler burcunda seyrine başlaması da bu hızlılığın bir göstergesi olarak bize ışık sunmaktadır. Akışına bırakın kendinizi ve önünüze gelen gelişmeleri iyi izleyin, etrafınızla teması sürdürün, dinleyin ve başka fikirlere açık olun. Bu tutulma İkizler-Yay burç aksı üzerinde iki yıl boyunca devam edecek ve yaşamınızı çevresel anlamda değişime uğratarak size yeni yollar, insanlar, çevre edinmenizde yardımcı olacak.


 

Boğa

Sevgili Boğalar 2 Haziran saat 00:02 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Yeniay ve ardından 00:016 da Parçalı Güneş Tutulması meydana geliyor. Bu Tutulmanın bana göre sizler açısından tek bir zorluğu bulunmakta, ki bu zorluk istenirse kolaylıkla güce dönüştürebilir. Siz, sabit düşünen, fazla sağlamcı ve risk almaktan hoşlanmayan bir kişisinizdir. İkizler burcunda oluşan bu tutulma ise tam tersine hızlı düşün, önüne ardına iyi bak, etrafındaki gelişmelere gözlerini kapama ve aktif ol uyarısında bulunmaktadır. Kişisel değerleriniz yani maddi ve manevi sahip olduğunuz her şey artık değişime uğruyor. Bu olumsuz bir durum değil. Sadece artık tek bir alana bağımlı, durağan işlerden gelir elde etmek yerine farklı alanlarda boy göstererek paranızı kazanabilirsiniz. Medya faaileyetleri, konuşma, yazı, ticaret, eğitmenlik, ulaşım, yolculuk, turizm, ellerle yapılan işler,  bunların başında yer alıyor.

Yani esnek düşünmeli, ortama göre bir bukalemun gibi şekil alarak açıkgöz olmayı öğreneceksiniz. Girişimcilik nedir ve bu yolla para nasıl kazanılır bunları öğrenmeye başlıyorsunuz. Hemen değil ama iki yıl boyunca bu aks üzerinde meydana gelecek tutulmalarla bu belirttiğim gelişmeleri kendinizde hissedebilirsiniz. Aynı anda iki alandan para kazanabilir, iki üç işi birden yapabilirsiniz. İnsanları ikna etmeyi ve ikna ederek para kazanmayı, dinlemeyi ve uygulamayı zamanla öğrenebilirsiniz. Hani benim dediğim olacak dersiniz ya, artık başkalarının da fikirlerine açık olmalısınız. Belki de onların söyledikleri size para kazandırabilir. Bunlara hayır demeden önce iyi
düşününüz. Bu tutulma harcama alışkanlıklarınızı değiştirebilir. Aklınıza estiği gibi paranızı harcayabilirsiniz. Bu konuda kendinizi şimdiden ayarlayınız. Siz içten pazarlıklı insanları pek sevmezsiniz. Ancak bu tutulma sayesinde yeri geldiğinde siz de böyle davranırsanız hiç şaşırmayın. Güncel dünyayı takip etmelisiniz. Endişeli olmayı bırakmalısınız.
 
Risk kelimesi lügatınızda yer almaya başlıyor. Ancak risk alarak daha fazla kazanmayı öğrenebilirsiniz. Tabii ki körü körüne bir şeyin içine dalın demiyorum ama öyle sabit bir gelirle yetinmeniz artık pek mümkün değil. Fikirleriniz bazen değişebilir. Bir gün önce şunu yapacağım derken ertesi gün bir duyum alarak o yöne kayarak kazançlı çıkmayı tercih edebilirsiniz. Bunlar şimdi size fazla ütopik geliyor ancak tutulmalar joker kartlarıdır ve işlemeyen eli, işler hale getirir. Bu tutulma size keskin zekanı ve yaratıcılığınızı gerçekçi bir plan ve faaliyetlere göre dengeleyip geliştirmeyi öğretiyor. Aklınızın kölesi değil, efendisi olmak ne demek bunu anlayabilirsiniz.


 

İkizler

Sevgili İkizler burcunuz üzerinde 2 Haziran tarihinde saat 00:02'de gerçekleşecek Yeniay ve ardından 00:16 da oluşacak Parçalı Güneş Tutulması iki yıl sürecek yeni bir gelişimin işaretçisidir. Tam da size uygun bir enerji bu. Aktif, hızlı, tarafsız bir gözlemle kendinize yeni bir dünya kurmanız adına sizi itekliyor. Zaten alışıksınız bu aktif yaşama. Şimdi önünüzde, kim olduğunuzu, neler yapabileceğinizi görebileceğiniz çok önemli bir dönem başlıyor. Başlangıç anlamındaki her şey artık sizin için önemli. Kendinizin bir kez daha ama bu sefer tam manasıyla akıllı bir şekilde farkına varıyorsunuz. Dünyaya yaklaşım tarzınızla, karakterinizle, başkaları üzerinde önemli etkiler bırakabilirsiniz. Kişisel görünümünüzde bu hızlılığın tüm izlerine rastlamak mümkün. Sanki ana rahminden yeni çıkmış bir bebek gibi kendinizi hissedebilirsiniz.

Dünyada neler olup bitiyor, ben kimim sorularına cevap bulacak, hayat okyanusunda yeni kıtalar keşfedeceksiniz. Bir birey olarak başkalarından ne kadar farklı ve özel biri olduğunuzu, hayatın size getireceği yeni fırsatların kokusunu çok önceden almayı deneyimliyorsunuz. Dediğim gibi bu iki yıla yayılan bir gelişme. Acele etmeden akıllıca olan biteni süzmenizde fayda var. Ben bu tutulmayı bir ürünün yeniden ambalajlanmasına benzetiyorum. Yani siz zaten vardınız. Ancak insanlar fark etmiyordu. Şimdi bu değişimle fark edilmeniz artık mümkün. Artık birileri için değil kendiniz için doğru olanı yapmayı daha fazla isteyeceksiniz. Hayatın tadını çıkarmak isteyecek, üzerinizde hiçbir şeyin denetim uygulamasına izin vermeyeceksiniz. Geçmişte kalmış, işlevini kaybetmiş her şeyi benzetme yerindeyse çöpe atarak yeniye yer açabilirsiniz.

Artık bir savaşçısınız, dilinizle, yazdıklarınızla, tavırlarınızla, fikirlerinizle dış dünyaya açılıyorsunuz. Zayıflıklarınızdan bir an evvel kurtulmalısınız. Çünkü önünüzde açılan yol, yavaş düşünenlerin, kulak arkası yapanların yolu değil. Ne kadar akıllı olursanız o kadar hızlı ilerleyebilirsiniz. Ayrıca artık durmak yok, sürekli aktif olmaya hazırlanınız. Aynı anda iki yerde olmayı, iki işle uğraşmayı bilmeniz lazım. Sizin için yavaş bir hayat tarihe karışıyor. Fırsatları değerlendirmek için önünüzde bir kapı açılıyor. Bu kapıdan girin ve iki yıl boyunca ilerleyerek o zirveye ulaşın.

 


Yengeç

Sevgili Yengeçler 2 Haziran saat 00:02 de İkizler burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 00:16 da oluşacak Parçalı Güneş Tutulması gayet önemli değişimlerin simgesidir. Yengeç doğası gereği kendi dünyasında güven içinde yaşamak isteyen değişimlere kapalı bir burçtur. Ayaklarının sağlam olarak yere bastığını bilmek, hissetmek ister. Tutulmalar bu anlamda zorlayıcıdır. Çünkü bu hızlı joker kartı, size çabucak harekete geçmeniz adına fırsat sunar. Bu fırsatları artık görmezden gelmeniz evrensel anlamda mümkün değil. Hayatınızdaki eskimiş, işlevini kaybetmiş her şeyi lütfen çöpe atın. Çünkü artık bunlara ihtiyacınız yok. İki yıldır yaşamınızda meydana gelen değişimlerin yarattığı yeni kimliğinize alışmalısınız. Hatırlarsanız elinizde tutmaya çalıştığınız şeylerin çoğu değişime uğradı. Yıllar önceyi bir düşünün. Bugünkü halinizden ne kadar farklısınız öyle değil mi?

İşte değişim böyle bir şey dostlarım. Şimdi bu tutulma iki yıllık bir gelişimin işaretçisi. Yaşadıklarınızla oluşturduğunuz yeni düzene ve yeniye alışıyorsunuz.  Yaratıcılığınızı, kendi özünüzü, inançlarınızı ve hedeflerinizi belirlemeye başlıyorsunuz. 1 Temmuz'daki tutulmayı da hesaba katarsak, sizi  bir su birikintisine ürkekçe koşarak canını kurtarmaya çalışan değil, okyanusa ulaşan bir yengece benzetiyorum.  O kadar derin ve o kadar sonsuz olana yönelen. Eğer bunu kabul ediyorsanız ne ala. O zaman fırsatları yerinde ve zamanında değerlendirebilirsiniz demektir. Yavaşlama, sakinlik, durağanlık artık sona eriyor. İç dünyanızda her şey canlanıyor ve hareketleniyor.

Hangi konuda olursa olsun bu tutulma kendinize ruhsal anlamda özen göstermeniz, birebir kendinize yönelerek akıllıca gözden geçirmelerde bulunmanız anlamına geliyor. Üstü başı toz toprak içindeki bir çocuğun temizlenmesi, eskilerin deyimiyle aklanıp paklanmasını sağlıyor. Meğer ne de güzelmişsiniz. İşte bunu yaşamak istemez misiniz? Bu tutulma iki yıl boyunca her aynaya baktığınızda bir başka güzel yönünüzü görmenizi sağlayacak. Ve bu görüntüyü seveceksiniz.

 


Aslan

Sevgili Aslanlar, 2 Haziran saat 00:02 de İkizler burcunda Yeniay oluşacak ve ardından saat 00:16 da Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma, önünüzdeki iki yıla damgasını vuruyor. Böyle düşündüğünüzde yapacağı etkiyi kafanızın içinde daha anlamlı bir şekilde oturtabilirsiniz. Neler yapmakta? Ben Aslanların İkizler burcundaki tüm transitleri, tutulma dahil olmak üzere gayet olumlu şekilde kullanacağından eminim. Çünkü bu enerji size yabancı değil. Öncelikle arkadaşlığın hayatınızdaki anlamı yenileniyor. Bir arkadaşlık nasıl kurulur, nasıl yaşanır ve ne demektir bunu tutulma sayesinde yeni arkadaşlar edinerek daha iyi öğrenebilirsiniz.

Eski bir arkadaşlık ise yeni bir değişimle anlam bulabilir. Grup faaliyetleri hayatınızda anlam kazanmaya başlıyor. Siz hangi konuda yeteneklisiniz, ne gibi liderlik özellikleriniz var, işte bu tutulma sayesinde bunların açığa çıktığını fark edebilirsiniz. İdealleriniz değişiyor. Siyasi bakış açınız anlamlaşıyor. Artık kendinizi yönlendirmeniz daha kolay. Beklentileriniz artıyor ve günlük pratik işlerde, eğitim anlamında meraklı ve bilgilenmeye açıksınız. Görmek, yerinde incelemek, dokunmak, hissetmek olguları hayatınızda anlam kazanıyor. Yolculuk, iletişim, haberleşme merkezinizde yer alıyor. Önceliklerinizi keskin zekanızla belirlemeniz mümkün. İkna kabiliyetiniz yükseliyor.  

Artık masalların değil gerçeklerin peşindesiniz. Bir kral-kraliçe olduğunuzu söylerdim hep, işte bu özelliklerinizi  herkesin tescil etmesi adına sesinizi duyurmanız kolaylaşıyor. Konuşmak, yazı yazmak, bağlantılarda bulunmak, araştırmak sizin işiniz haline geliyor. Şimdi işinize geleni içinizden geldiği gibi yaparak ilerlemeniz daha kolay. Popülerliğiniz yükseliyor. Herkesin söyleyeceklerinizi duymaya ne kadar istekli olduğunu fark edebilirsiniz. Enerjiniz sizi gençleştiriyor, içinizdeki çocuğun ortaya çıkmasını sağlıyor. Fırsatlar önünüze gelmeye başlıyor ve uzlaşmazlık çıkaran kişi ve durumlar hayatınızdan çıkmaya başlıyor.

 


Başak

Sevgili Başaklar 2 Haziran saat 00:02 de, İkizler burcunda bir Yeniay doğacak ve ardından saat 00:16 itibariyle Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma, iletişim, haberleşme, ulaşım, medya faaliyetleri kısaca aktivitenin ve hızlılığın artık kariyer hayatınızla ilgili konularda etkili olacağının göstergesidir. Başaklar gözlem gücü ve analiz yeteneği güçlü olan kişilerdir. İkizler sizin yöneticilerinizin ortak olması sebebiyle kardeş burcunuz gibidir. Sizler çoğu zaman fırsatları değerlendirme anlamında geride kalırsınız. Herkes sayenizde ilerler siz ise ikinci planda kalarak hizmet etmeyi tercih edersiniz. Şimdi işler değişiyor. Artık iletişimci, girişimci, akılcı ve aktif olmayı öğreniyorsunuz.

Sosyal statünüz, işverenlerinizle iletişim biçiminiz ve ikna kabiliyetiniz yükseliyor. Konuşmak, yazı yazmak, bağlantıya geçmek, bilgilenmek ve bildiklerinizi iş alanında gösterebilecek hale geliyorsunuz. Artık ikinci sınıf rollerin değil, bilakis zirvenin peşinden koşmaya başlıyorsunuz. Karar alma sürecinde duygular değil, zekanız işlerlik kazanıyor. Birden fazla alanda oradan oraya koşturabilir, ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Yeni olanaklar sizi şu andaki konumunuzdan çok daha aktif bir alana sürükleyebilir. Durmak, yavaşlamak size göre değil. Yaptığınız işin hakkı olan parayı, yine hakkınız olan işi kapmanız mümkün.

Önümüzdeki iki yıl sonra bugüne göre çok daha aktif bir görevde sizi görmek mümkün, hem de hevesli bir şekilde koştururken sizi hayal ediyorum. Medya yayıncılık sektöründe bir numara olabilirsiniz. İnternet eliniz, kolunuz gibi. Konuşmak işinizin bir parçası, insanları ikna etmeniz, becerilerinizi göstermeniz için yaşam sizi hızlı bir yöne doğru itekliyor. Kabul edemem demek yerine başarabilirim diyerek bu yola adımınızı atarsanız bence kendinize iyilik etmiş olursunuz. Hatta bu yazıyı ajandanıza yerleştirin. İkizler-Yay burç aksı üzerindeki bu tutulmalar iki yıl sürecek bir dönemin işareti. İki yıl sonra geriye dönüp baktığınızda iş hayatında geldiğiniz nokta sizi şaşırtmasın. İremSU söylemişti dersiniz.
 

 

Terazi

Sevgili Teraziler 2 Haziran saat 00:02 de,  İkizler burcunda Yeniay doğacak ve ardından saat 00:16 da Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Artık önünüzde iki yıl sürecek anlamlı bir dönem başlıyor. Bu dönem yurtdışı temaslarınızı güçlendiriyor, eğitim hayatınızı kariyer anlamında geliştirmeniz yönünde sizi destekliyor. Ben bu Tutulmanın enerjisine alışık olduğunuzdan eminim. Uzun bir yol var önünüzde. Kimi zaman yorucu gelebilir ancak geriye dönüp yavaşlayacağım demeniz mümkün değil. Bu yol sizi gelecekte zirveye taşıyabilir. Korkularınızdan arının dostlarım ve uzağa bakın. Görebildiğiniz kadar uzağa. Haberleşerek bilgi toplayın, ulaşarak yerinde görün, temaslarda bulunarak kendinizi geliştirin, çabalayın. Çünkü bütün bunlar size gerekiyor.  

Öyle bir ufku düşleyin ki, artık bundan sonra kendi dar çerçevenizde kalmanın, değişime gözlerinizi kapamanın ne kadar anlamsız olduğunu fark etmeniz kolay olsun. Ana dilinizin yanında en az bir hatta iki dil öğrenmek için vaktiniz var. Temmuz ayında son bir Yengeç-Oğlak tutulması var. O sizi zorlayabilir. Ancak bahsettiğim İkizler-Yay aksı üzerindeki bu tutulmalar artık önemli. Takılıp kalmak yerine dışa açılmanızı tavsiye ediyorum. Satürn 13 Haziranda geri hareketini bitirdiğinde son aylardaki kararsızlıklarınızdan eser kalmaz. Gitmek istediğiniz yönü belirlemeniz mümkün olur. O yol sizi dışa çağırıyor. Farklı kültürleri, insanları tanımaya, kısaca kendi gölünüzden çıkıp okyanusa açılıyorsunuz.

Bu okyanusu ister hayata bakış açınızdaki yenilikler olarak görün isterseniz gerçek anlamda değişim olarak düşünün fark etmez. Artık eski mahalleniz, çevreniz size dar gelebilir. Satürn size bedavadan bir şey gelmediğini iki yıldır öğretiyor. Tutulmalar ise kendini aşmaya hazır olman halinde yeni fırsat kapılarının önünde açılacağını vaat ediyor. Seçim sizin tabii ki. Ancak bilin ki Tutulmalar sizin ne düşündüğünüzden ziyade, sizin için hangisinin iyi olacağını söyler ve esen rüzgar pusulanızın yönünü tayin eder. Siz isteseniz de istemeseniz de o değişim önünüzde belirir.

 

 
Akrep

Sevgili Akrepler 2 Haziran saat 00:02 de İkizler burcunda oluşacak Yeniay ve ardından saat 00:16 da meydana gelecek Parçalı Güneş Tutulması, alışık olmadığınız bir enerjiyle çevrelenmeniz dolayısıyla kafanızın karışmasına neden olabilir. Siz su grubunun sabit burcusunuz. Tutulmalar ise hava ve ateşin(İkizler-Yay) değişken niteliğinde oluşacak. Bu durumda öncelikle esnek düşünmeyi öğreneceksiniz. Artık ben böyle düşünüyorum veya böyle istiyorum demek yerine, ortama, insana, duruma göre şekil almayı bilmelisiniz. Yoksa bu tutulma kafanızın epeyce karışmasına yol açabilir.  

Oysa ki her tutulma, önünüzde beliren yeni bir sayfanın açılmakta olduğunun göstergesidir. İster görmezden gelin, hiç fark etmez. Değişim kaçınılmaz olarak gelir hayatınızın merkezine oturur. Öncelikle kimlerle parasal ilişkiniz varsa  eskinin tüm hesaplarını kapatmaya hazır olun. Şu ayağınızın altında pranga oluşturan yasal olarak sizi zorlayan, türlü oyunlarla sizi dize getirmeye çalışan kişilerle mücadele etmek için akıllıca planlarda bulunun. Eskilerin deyimiyle ak akçe kara gün içindir deyimini unutmadan, çıkarlarınızı korumak için cin gibi olun derim.   Paranıza sahip çıkın, çıkın ki, 15 Haziran tarihindeki Ay Tutulmasında yaşanabilecek bir değişim sizi yormasın.
 
Kredi, nafaka davaları, vergi borçlarınız için bu tutulma size yeni çıkış yolları sunabilir. Bunları iyice bir araştırın. Yasal davalarınız için nasıl bir yol ve yöntemle ilerleyeceğinizi mutlaka soruşturup öğrenin. Ödenmesi zor olan borçlar altına girmeyin. Jüpiter Boğa burcu size ilişki konusunda şans verir  ancak parasal konularda dikkatli olun. Gerek Güneş ve gerekse Ay Tutulması kazançla alakalı yaşam alanında oluşacağı için parasal durumlarda çok akıllı davranmanız gerekiyor. Bazı yaralar sarılabilir ancak yeni yaralar açılmaması için dağılmamak, cüzdanınıza sahip çıkmak çok önemli dostlarım.

 


Yay

Sevgili Yaylar 2 Haziran saat 00:02 de İkizler burcunda bir Yeniay doğuyor. Ardından saat 00:16 da Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu karşıt burcunuzda oluşacak bir tutulma ve gayet önemli. Bu burç aksı üzerinde iki yıl sürecek Tutulma mevsimi başlıyor. Yani iki yıl sonra bugünkü bakış açınız özellikle beraberlik anlamında değişime uğrayabilir. Büyük bir olasılıkla yaşam şekliniz de bundan nasibini alabilir. Evlenmek, boşanmak, iki kişi arasında kararsız kalmak, iletişim ve haberleşmenin yoğun olduğu bir ilişkiye başlamak, devam eden ilişkinize odaklanmak gibi durumlar yaşamınızda artık olağan hale geliyor.

Gerçek sevgiye dayalı bir ilişki evlilikle sonuçlanırken, kangren halini almış bir aşka veda etmeniz mümkün. Kendinizi bir nehirde düşünün. Tutulmalar nehrin tersine yüzmek yerine kendinizi akışa bırakarak sizin için gerekli olana doğru akmak demektir. Özel hayatınız değişimin en yüksek oranda görüleceği yer. İş ortaklıkları da keza aynı şekilde. Daha önce hiçbir anlam ifade etmeyen bir kişi hayatınıza balıklama dalarken, cepte bildiğiniz bir kişi yaşamınızdan çıkıp gidebilir. Eğer bugüne dek susup katlandığınız bir ilişki yaşadıysanız şimdi konuşup ipleri atmanız mümkün. Evlenmeyi hiç düşünmediğiniz halde bir anda kendinizi nikah memurunun karşısında bulabilirsiniz.

Ben derim ki, bundan sonra resme iyi bakın. Çünkü yeni parçalar tamamlandığında gördüğünüz manzara sizin için farklı ancak güzel olabilir. İşin ilginç yanı da bütün bu gelişmeler sandığınız gibi hiç de olumsuz değil. Her gelişme emin olunuz ki sizin adına faydalı. Yine bu tutulmalar bir bebeğin yuvanıza dahil olmasıyla ilişkinin olumlu yönde değişmesini sağlayabilir. İş yaşamınızla ilgili konularda bu tutulmaların etkili olacağını gösteriyor. Tanışacağınız bir kişi sayesinde yeni bir adım atabilir, iş alanında büyüyebilirsiniz. Özellikle Aralık başında doğanlar bu tutulmanın etkilerini daha yoğun hissedebilirler.
 

 

Oğlak

Sevgili Oğlaklar 2 Haziran saat 00:02 itibariyle İkizler burcunda bir Yeniay meydana gelecek ve ardından saat 00:16 da, Parçalı Güneş Tutulması oluşacak. Ben tutulmaları daima yeni gelişmelerin habercileri olarak görürüm. Bu bakış açısıyla ele aldığımda, İkizler-Yay burç aksı üzerindeki tutulmaların iki yıllık bir gelişim olarak görülmesi taraftarıyım. Sonuçta her oğlak aynı şeyleri yaşamıyor. Bu süreç tamamlandığında hepimizin hayatındaki gelişim yerli yerine oturacak. Oğlaklar hava burcunda oluşan bu tutulmaya doğal yapıları gereği pek alışkın değillerdir. Hızlanma, aktivite, aynı anda iki işle birden uğraşmak kafalarını karıştırabilir. Bu tutulma ise bize bunlara hazır ol, girişim ve değişimlere açık ol, çünkü gelişim için bunlar gerekli diyor.

Gündelik hayatının düzeni ve ritmi aktif olarak değişebilir. Sistemli planlı çalışma arzunu biraz geriye çek ve bu hıza ayak uydur diyor. İletişim, haberleşme, medya dünyası, eğitim sektörü, konuşma ve yazma, birileriyle irtibatta bulunma dönemine giriyorsun. Aynı anda birden fazla işle uğraşabilir ve hepsinde de başarılı olmayı öğrenebilirsin diyerek bizi hızlanmaya çağırıyor. Formumuzu korumamız için spor yapmamızı, sağlığımızla ilgili bilgi edinmemizi, bedenimiz ile zihnimiz arasındaki dengeyi sağlamamız  gerektiğinden söz ediyor.

Ancak bunu yaparken Jüpiterin Boğa burcunda başlayacak seyri ve ardından öz yöneticimiz Satürnün geri hareketinin bitişiyle umutlarımızı yükseltiyor. Yani bazı değişimler oluşacak ancak sen gayet sağlam bir şekilde ilerleyebileceksiniz gönlünü ferah tut diyor. Belki başta bu hızlanmalar bizi telaşa sürükleyebilir hatta gerginleştirebilir. Ancak yılın ikinci yarısındaki gelişmeler bizleri zirveye götürücüdür dostlarım. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Değişime ne kadar açık olursanız, önünüzde beliren fırsatlara ne kadar esnek bakabilirseniz bundan kazançlı çıkacağınız da o denli açıktır. Bunu bilerek yolunuzda ilerlemeyi sürdürünüz.
 

 

Kova

Sevgili Kovalar 2 Haziran saat 00:02 itibariyle İkizler burcunda bir Yeniay oluşacak ve ardından saat 00:16 da, Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bir Kova için İkizler burcunda oluşan bir tutulmanın son derece faydalı değişimleri işaret edeceğini belirtmek isterim. Dispozitör güç olan Merkürün İkizler burcunda seyrine başlamasını da hesaba katarsak önümüzdeki iki yıllık sürecin, aşk hayatınızdan tutun da çocuk sahibi olmaya kadar bir çok değişimin, iletişimin işaretçisi olduğunu biliniz. Artık sosyal yaşamda sizleri popüler kimliğinizle kendinizi ifade ederken, bağlantılarda bulunurken görebiliriz.

Dikkatleri üzerinize çekmek için pratik, akıllı ve çekici olan tüm yönleriniz ortaya çıkıyor. Tez canlılığınızla yaşamın tam da merkezinde yer alabilirsiniz. Eğlence hayatının içinde sizi görebilmek, el sanatlarında becerilerinizi izlemek ne de keyifli olacaktır. Akıcı konuşmanız size yeni dostlar kazandırdığı gibi, sorunlar karşısında kolayca çözüm üreten aklınızla takdir edilebilirsiniz. Bu Tutulma arkadaş çevrenizi, aşka bakış açınızı, varsa çocuklarınızla olan ilişkinizi hızlı bir değişimin içine çekiyor. Artık daha aktif, daha özgür ve risk alabilecek kadar cesursunuz. Ellerinizle yaptığınız sanat eserleri, ses ve dil kabiliyetinizle gösteri dünyasında yer alabilirsiniz. Müzik, şiir, sinema, tiyatro ve festivallerde  isminizi duyurmak gayet kolay.

 
İkiz bir bebek sahibi olabilir, aşk hayatınızda kısmetliliğinizle adınızdan söz edebilirsiniz. Eğlenceli ve hızlı bir yaşam sizi kendi içine çekeceği için, hem ev sınırlarınız içinde huzur ve güvenliğin hem de aşk hayatınızda aktifliğin tadını çıkarabilirsiniz. Flört anlamında epeyce hızlı aşklar kapınızı çalabilir. Aynı anda iki ilişkiyi sürdürebilir ancak hangisinde karar kılacağınızı bilemeyebilirsiniz. Eğlence hayatından söz ederken gazetecilik, radyo sunuculuğu, Televizyon, bir tatil köyünde animatörlük, reklamcılık, sanatçı danışmanlığı, oyunculuk kısaca iletişim, haberleşme, yolculuk, aktivite içeren her yerde sizi görebileceğimiz  iki yıllık tutulma dönemi başlıyor.

 
 

Balık

Sevgili Balıklar 2 Haziran saat 00:02 de, İkizler burcunda Yeniay oluşacak ve ardından saat 00:16 itibariyle Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulmanın hava grubu bir burçta oluşması İç dünyanız, ailevi ilişkileriniz ve ev içinde yaşanabilecek hızlı ve benim benzetmeme göre havalı! değişimlerin işaretçisi. Ev satın almak, ev içinde yeni düzenlemelerde bulunmak, yeni bir eve taşınma ihtiyacı duymak gibi. Jüpiterin Boğa burcunda ilerleyeceğini de hesaba katarsak çevre değişiminin kalıcı yönde olacağını söylemek mümkün. Tabii ki Balık gibi su grubunun özel üyeleri için, bağımlılıklar çok önemlidir. Değişimler olumlu yönde olsa dahi Balık buna alışana kadar bir miktar heyecanlanabilir, zorlanabilir. Oysaki evrensel değişimler bizi hem fikirsel anlamda büyütür, olgunlaştırır hem de önümüze yeni bir yol, seçenek sunar. O zaman bize düşen bu değişime ayak uydurarak yaşamımızı düzenlemektir.

Belki uzun süredir ailenizle yaşıyordunuz. Bu tutulmalar Mayıs 2013 yılında tamamlandığında yani iki yıl sonra kendi dünyanızı kurarak hayatınızı düzenleyeceksiniz. İş-ev yaşamında oluşan Güneş-Ay Tutulmaları size yepyeni bir yaşamın kapılarını açarak şenlendirecek. İleri seviyeye atlamaya hazır olanlar için her Tutulma bir joker karttır. Eskinin yerine yenisini koyduğunuz zaman, yeninin tadını çıkarmanız mümkün olur. Ailevi ilişkilerinizde bundan böyle iletişimi mutlaka göz önüne almakta fayda var. Birbirinizle konuşmaktan vazgeçmeyiniz. Birbirinizi dinlemeye özen gösteriniz. Ortaklaşa hareket etmeye çalışınız. Gelecek haberler, yaşanabilecek gelişmeleri iki yıllık olarak düşünün. Yani Mayıs 2013 olduğunda bu tutulmaların hayatınızdaki tesirleri sırasıyla kendini göstermiş olacak.

Akılcı düşünerek ailenizle olan ilişkinizi yeniden düzenleyin, geleceğinizi garanti altına alacak yeni değişimlere hazır olun. Bir  bebek sahibi olabilir, tek yaşıyorsanız evlenebilir, bir ev satın alabilir, sık sık yolculuklara çıkabilir, evinizi bir iş yeri gibi
kullanabilir, kardeşiniz veya bir yakınınızla birlikte yaşayabilir, yeniden eğitim hayatına adım atarak evinizde iki yıl sürecek bir çalışma dönemi geçirebilir, home ofis tarzı çalışabilir, evinizi kiraya verebilirsiniz. Bunlar sizi şaşırtmasın. Aksine bunların sizin için yeni gelişmeler olduğunun farkına vararak hayatınızı düzenleyebilirsiniz.İremSU

Haberturk.com Astroloji Danışmanı
                                       


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000

Son dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.