Öne Çıkanlar
Son Dakika

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ :

Sakarya İli, Karasu İlçesi, Aşağı İncilli Mahallesi, Mevkii: Yanca, Ada No: 87, Parsel No: 272, Yüzölçüm : 1.325,26 m2, Ana Taş. Nitelik : Arsa, Blok : A, Kat : İkinci, Giriş : A, Bağımsız Bölüm No: 8, Arsa Pay / Payda : 78/2300, Bağ. Böl. Nitelik : Mesken. Ada : 87 / parsel : 272 Karasu Sahilinde, Barbaros C.nin 110 m kuzeyinde, Doğu Krdnz C.nin 150m güneyinde, Yalı Mah Doğu Karadeniz Cad 186 .sok -no : 3 /A B adresinde 1 325m2 arsa / binalardır. Üzerinde, Karasu Belediyesinden alınan 09. 8. 2001 tarih/30 say. Yapı Ruhsatına göre yapılan, Bod + 3 katlı, III A grubu yapılı, sıvalı, boyalı, çatılı, pencereli, 2 Blokta 32 Meskenli bina mevcuttur. Plaja / kumsala 200 m mesafededir. Mevcut Uygulama İmar Planında, Ayrık % 40-3 kat Emsal = 1 .20 İmarlı Alandadır. Şehir içi minibüs hattına yakındır. Su kanalizasyon, ptt, elektrik, doğalgaz altyapısı mevcuttur. Belediye / Çarşı merkezine 2 km, Karayolu / Ankara Cad. ne 400 m mesafededir. Doğusu kuzeyi batısı yol, güneyi yan bahçedir. Kot uygulamasından ilk katı bodrum olarak ruhsatlandırılmıştır, zemine gömülü değildir. A blok Bina : Parselin doğu yarısında olup kuzeyden iki girişli ve her katı sıralı 4 'er dairelidir. İpotek borçlusu Saadet Parlak'aait A blok A giriş 2 nci kat 8 no MESKEN ; Binanın doğu tarafından birinci kapısı (A) girişin sağdaki sırasında görünen dördüncü(son) katındadır. Kuzeyi güneyi açık cephe, doğusu merdiven bitişik daire, batısı bitişik (B) girişe kapalı cephedir. 1 Salon / mutfak + 2 Oda + 1 Bny / wc + 1 Blk.lu, seramik ve laminat zemin kaplamalı, ahşap iç dış kapılı, 69 m2 dairedir. Kapalı olup girilemediğinden, görünen hali projesi ve önceki keşiflerden bilinenlerle değerlendirilmiştir. Değeri ; Bina > 69 m2 x 580-TL/m2 = 40.020-TL., Arsa > 1325 m2 x 500-TL/m2 x 78/2300 = 22.460-TL., Şerefiye > 12.520-TL. olmak üzere toplam 75.000-TL.'dır. (NOT : 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş ) bendi uyarınca, takibe konu borç; kredi Konut Finansmanından kaynakladığından dolayı KDV'den muafiyet vardır.) İmar Durumu: Belediye kaydındaki gibidir. Kıymeti: 75.000,00 TL

1. Satış Günü: 11/09/2015 günü 15:50 15:55 arası 2. Satış Günü: 12/10/2015 günü 15:50 15:55 arası

Satış Yeri: KARASU BELEDİYESİ MEZAT SALONUNDA

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/07/2015 (İİK m. 126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın : 117348 www.bik.gov.tr

PDF için tıklayınız...

 


  • Basın İlan Kurum

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000