ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, Yunus Emre Mah. (tapu kaydında Pursaklar Mah.), 95376 Ada No, 2 Parsel No, 6 Bağımsız Bölüm taşınmazın olduğu bina betonarma karkas ve aynk nizam yapı tarzında inşa edilmiş olduğu, bina ön cephesi cam mozaik olup diğer cepheleri hazır dış cephe sıvalıdır. Bina bodrum kat, zemin kat ve 3 kattan oluşmaktadır. Katlarda 3'er daire olmak üzre binada toplam 12 daire bulunmaktadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire antre-koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Daire pencereleri ve kapıları ahşap doğramadır. Daire kombili ısıtma mevcuttur. Daire 1. kat arka cepheli olup, dairede borçlu oturmaktadır.

Adresi : Yunus Emre Mah. Şemsiye Sk. No: 4/6 Pursaklar / ANKARA

Yüzölçümü : 80m2

Arsa Payı : 116/1326

imar Durumu : İmarlıdır

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 6 nolu kömürlük şerhi, bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 02/05/2014 günü 15:00 -15:10 arası

2. Satış Günü : 27/05/2014 günü 15:00 -15:10 arası

Satış Yeri : ANKARA ADLİYESİ 3 NOLU MEZAT MEMURLUĞU

Satış şartları:

1-ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler safış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale fe hedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/9866 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17.02.2014

 

Basın:20427 www.bik.gov.tr

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de

İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız


  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000