ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

ÖZELLİKLERİ : Kırşehir İl, Merkez İlçe, 3070 Ada No, 15 Parsel No, YENİCE MAHALLESİ UFACIKTEPE MEVKİİ Mahalle/Mevkii, Toprak yapısı kırmızı kahverengi büyük topraklar grubunda kumlu-tınlı bünyeye sahiptir. Söz konusu parsel tepe üstü ve yamaç konumda parsel olup, topoğrafik yapısı eğimli ve dalgalı yapıdadır. Eğim %4-6 arası meyillidir. Tapu kayıtlarında bağ olarak geçmesine rağmen, parsel üzerinde ekili ve dikili herhangi bir ürün, bağ, ağaç veya herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz keşif tarihinde mahallinde yapılan incelemede Kırşehir Belediye Uygulama İmar Planı içerisinde ve her türlü Belediyecilik alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz şehir merkezi alış veriş merkezlerine takriben 3000-4000 m gibi uzak bir mesafede ve şehrimizin ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan olan(Eğitim, Kültür, Hastane, Dini tesis, Kamu Kuruluştan v.b. gibi) tesis merkezlerine nispetin uzak bir mesafededir.

Yüzölçümü : 513,00 m2

Arsa Payı : TAM

imar Durumu : Taşınmaz Şehrimiz imar Planı içerisinde ayrık nizam 4 kata müsaadeli, konut alanında kalmaktadır. İnşaat alanı ise arsa yüzölçümünün en fazla %40' ı kadardır.

Kıymeti : 64.125,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

1. Satış Günü : 15/05/2014 günü 10:00 10:10 arası

2. Satış Günü : 11/06/2014 günü 10:00 10:10 arası

Satış Yeri : KIRŞEHİR ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ null null / null

Satış şartları :

1-ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/4000 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/03/2014

(İİKm.126)

(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Basın:20008 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000