ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 47288 Ada No, 6 Parsel No, Taşınmaz Bağlıca mahallesi Etimesgut Bulvarı cepheli olup topoğrafik yapısı hafif eğimli yapıdadır, taşınmaz üzerinde ev ve ağaç gibi muhtesad bulunmamaktadır, imar bilgilerine göre inşaat emsali E=0,35, saçak seviyesi Hmax=serbest serbest olduğu belirtilmiş olup bu bilgileri göre taşınmaz arsa üzerine toplam inşaat alanı 722,75 m2 büyüklükte konut nitelikli bina inşaatı yapılabilecektir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır.

Adresi : Ankara ili, Etimesgut İlçesi Bağlıca Mahallesi Etimesgut Bulvarı cepheli 47288 ada 6 parsel

Yüzölçümü : 2.065,00 m2

Kıymeti : 619.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü : 21/05/2014 günü 14:00 14:05 arası

2. Satış Günü : 20/06/2014 günü 14:00 -14:05 arası

Satış Yeri : Sincan Adliye Sarayı Mezat Salonu null null / null

Satış şartları:

1-İhale; açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve sarış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklarr tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir ömeği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/38 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, iş bu ilanın tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 21/03/2014

 

Basın:20414 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000