ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Donanmacı mahallesi, 9312 Ada , 12 Parselde kayıtlı, 1.kat 4 numaralı bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmaz. Daire iki oda, salon, mutfak, banyo+tuvalet, ayrıca küçük bir tuvalet, salonla birleşik hol antre ve balkon bölümlerini haizdir. Daire giriş kapısı çelik olup binada doğalgaz olmasına rağmen daireye bağlantısı yoktur. Daire Karşıyaka Çarşı içerisine çok yakın konumdadır. Dairede halen ikamet edilmektedir.

Adresi : Karşıyaka ilçesi, Donanmacı mahallesi, 1733 sokak No:2Çiretçi apt. K: 1 D:4

Yüzölçümü : Daire yaklaşık 85-m2.taban alanlıdır.

Arsa Payı : 2/20

imar Durumu : Gayrimenkul, tamamına inşaata uygun, bitişik nizam, 5 katlı, taralı TM koşullu yapı adasına isabet etmektedir. Parsel üzerinde, 1965 yılı ruhsatlı 5 katlı yapı bulunmaktadır.

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 07/05/2014 günü 14:30 14:40 arası

2. Satış Günü : 02/06/2014 günü 14:30 14:40 arası

Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1-ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında (20.000,00)TL. Pey akçesi teminatı T.Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesine yatırıp dekontunu ibraz etmeleri veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek arttırmaya katılacakların teminatlarını T.Vakıflar Bankası Karşıyaka şubesindeki memurluğumuzun TR 64 000 150 01 5800 73 00 60 2910 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/03/2014

 

Basın:20586 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000