Öne Çıkanlar
Son Dakika

İzmir 3. Sulh Hukuk Mahkemesince ortaklığın giderilmesine karar verilen ve satışı İ.İ.K Hükümlerine göre açık artırma usulü ile yapılmasına karar verilen taşınmazların,

1)TAPU KAYDINA GÖRE: İzmir ili, Balçova ilçesi, Balçova mah. 1265 ada, 3 parselde kayıtlı 504,00 m2 miktarlı arsa üzerinde/7/B (Bağ.Böl.No.15) de bulunan mesken'in 131/225 hissesi Huriye Köksalan, 23/75 hissesi Şerife Ayşe Okatan, 1/9 hissesi Doku Mühendislik İnşaat Ticaret Limited şirketine aittir.

MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEMEDE: Çetin Emeç mahallesi Özdemir Asaf sokak no. 11/1, Kat:7 daire 15 Balçova/İzmir adresinde bulunan taşınmazın toplam 9 katlı apartman binasının 7. katında bulunan daire en üst katta bulunmakta olup üzerinde Marsilya tipi kiremit kaplı profil taşıyıcılı kiremit çatı bulunmaktadır. Satışa konusu 15 nolu dairenin inceleme tarihinde boş olduğu, henüz ikamet edilmediği görülmüştür. 2 oda, 1 salon, açık mutfak, banyo wc ve 2 balkondan ibaret net 82 m2 kullanım alanına sahip daire güncel lüks malzemeler kullanılarak yapılmış olup dış doğramaları PVC, İç kapıları panel kapı. giriş kapısı çelik kapı olup salon ve odalar laminant parke döşelidir. Hazır mutfak, Hilton lavabo ve oval duşa kabin mevcut olup kozeti ve banyo mutfak bataryaları takılmamış vaziyettedir. Doğalgaz daire kapısına kadar gelmiş ancak daireye bağlantısı yapılmamıştır. Satışa konu dairenin yeni olması, son deprem yönetmeliğine göre yapılmış olması, güncel lüks malzemeler kullanılmış olması olumlu yönleri, ufak olması, son kat çatı dairesi olması, etrafının tam olarak yapılaşmasını tamamlamamış olması ulaşım açısından otobüs, dolmuş yoluna uzak olması olumsuz yönleri olarak tesbit edilmiştir.

İMAR DURUMU: söz konusu parselin imar planında site koşullu emsal 2,00 imar hakkına sahiptir. Taşınmaz üzerinde 17/10/2007 tarih ve 81 nolu inşaat ruhsatına istinaden inşa edilmiş 9 katlı bina mevcut olduğu Balçova belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünün yazıları ile anlaşılmıştır.

TAPU KAYDININ ŞERHLER BÖLÜMÜNDE: Beyan kısmında yönetim planı 23/09/2008 tarih ve 24/09/20108 tarih 6643 yevmiye nolu beyan ile yükümlü olarak satılacaktır Hissedar DOKU Mühendislik inşaat Ticaret limited şirketi hissesi üzerinde İzmir 25 icra müdürlüğünün 2013/278 sayılı. 18/02/2013 tar. 851 yevmiye numaralı haczi ile, İzmir 11 İcra müdürlğünün 24/04/2013 tarih 2012/577 sayılı, 10/05/2013 tarih ve 2580 yevmiye numaralı haczi bulunmaktadır.

MUHAMMEN BEDELİ: 130.000,00 TL

TAŞINMAZIN 1. İHALESİ: 09/05/2014 Günü Saat 15.00-15.10 arasında yapılacaktır. Birinci arttırmada taşınmaz masrafları ile birlikte muhammen bedelin % 50 sını bulmaz veya alıcısı çıkmaz ise (en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak kaydıyla) taşınmazın aynı yer ve saatte 29 gün sonra ikinci ihalesi yapılacaktır

TAŞINMAZIN 2. İHALESİ: 06/06/2014 Günü Saat 15.00-15.10 arasında yapılacaktır. Bu arttırmada verilecek bedel masraflarla birlikte rüçhanlı alacaklar var ise bu alacakların toplamını ve kıymetinin %50 sını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olacaktır. Açık arttırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanacak olup elektronik ortamda teklif verme birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlayıp ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sona erecektir. İkinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlayıp ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sona erecektir. Elektronik ortamda verilecek teklifler muhammen bedelin yüzde ellisinden az olamaz. Teklif vermeden önce muhammen bedelin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur. İhaleye girmek isteyenlerin %20 nakdi teminatlarını satış memurluğunca yazılacak bir yazı ile Vakıfbank Adliye Şubesi' nde açılacak bir satış hesabına yatırmak zorundadırlar. İhale bedelinden başka tapu alım harcı, ihale pulu bedeli ve katma değer vergisi alıcısına aittir. Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmez ise ihale fesih edilir ve iki ihale arasındaki fark ila yeni ihale masrafları alıcı ile kefillerinden hiçbir hükme gerek kalmaksızın tahsil olunur. İhaleye girmek isteyenler satış şartnamesini okumuş ve münderecatını aynen kabul etmiş sayılırlar. İşbu ilan, kendisine tebligat yapılamayan ilgililer için de tebliğ yerine geçer. Daha fazla malumat almak isteyenlerin Mahkememiz Satış Memurluğuna başvurmaları, satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüşle içeriğini kabul etmiş sayılacağı İLAN OLUNUR 24/03/2014

 

Basın:20581 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000