ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırıkkale İli, Merkez İlçe, Kurtuluş 2. Kısım 6 Ada No, 20 Parsel Nolu, 325 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli borçlu adına 1/7 ve 1/28 oranında hisseli taşınmaz. Taşınmazın üzerinde tek katlı yapılmış dükkan (sanayi bölgesinde-eski sanayi sitesinde-)olarak bölünüp kullanılan yaklaşık 30-35 yaşlarında, bakımsız, basit yapı tarzında yıpranmış yapılar vardır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde ticari ve sanayi işyerlerinin olduğu bir bölgededir. Parselin tamamı kullanılmakta olup ön caddeye ve arka sokağa cephelidir.

Adresi : Sanayi mahallesi no 81 (Eski sanayi sitesi KIRIKKALE )

Yüzölçümü : 325 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmaz.

İmar Durumu : Emsal 1.00/1.00; Bina yüksekliği: 7.50 m; İnşaat Nizamı Bitişik / Ticari (sanayi alanı)

Kıymeti : 43.526,50 TL (taşınmazın 1/7 ve 1/28 borçlu hissesine takabül eden oranı) KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 09/05/2014 günü 10:00 -10:05 arası

2. Satış Günü : 04/06/2014 günü 10:00 -10:05 arası

Satış Yeri : Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü Merkez/Kırıkkale

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana İhale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan okunur. 20/02/2014

 

Basın:20563 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000