Öne Çıkanlar
Son Dakika

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

TAPU KAYDI: İstanbul ili Kadıköy ilçesi Merdivenköy Mah. 2228 ada, 5 parsel sayılı 112,00 m2 yüz ölçümlü müşterek mülkiyetli arsanın tamamı,

Özellikler : İstanbul ili Kadıköy ilçesi Fikirtep Mah. Mandıra Cad. Can Sokağına cepheli ve bu sokaktan 3/2A kapı numarası alan yerde bulunan, her ne kadar tapu kayıtlarında arsa olarak gözükse de yerinde zemin+üç normal katlı yapılaşmanın olduğu görülen taşınmaz olduğu tespit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemeler sonucunda, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmaları sonucunda ada bazında imar durumlarının artması, bölgeye ilgiyi arttırmış arsa değerlerinin rayiç bedellerinin hızla artmasına neden olmuştur. Tüm bu gelişmeler ve bölgedeki arsa alım satım rayiç bedelleri incelenmiş bunun sonucunda söz konusu 2228 ada, 5 parsel sayılı 112,00 m2 yüzölçümlü taşınmazın beher m2 sinin takriben 4000 T.L./M2 olacağı kanaatine varılmıştır.

Adresi : Kadıköy ilçesi Fikirtepe Mah. Mandıra Cad. Can Sokağı 3/2 A

Yüzölçümü : 112m2.

Arsa Payı : --

İmar Durumu : Kadıköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.01.2013 tarih ve M.34.3.KAD.0.13.02.310.05.02.687/1819506 sayılı imar durumu yazısında; Kadıköy ilçesi Merdivenköy mahallesi, 283 pafta, 2228 ada, 5 parsel sayılı yer, 22.02.2011-17.01.2012-10.09.2012-28.11.2012-15.12.2012 T.T.'li 1/1000 ölçekli Fikirtepe ve Çevresi Uygulama İmar Planı ve plan notu değişikliğine göre "KONUT ALANI"NINDA kalmakta olduğu; Ancak parselin cephe genişliği 12 m.den küçük olup Plan Notlarının 13. Maddesinde "Cephe genişliği 12m'den küçük olan parsellerde ayrık nizam bina yapılamaz. Bu tür parsellerde tevhid koşulu getirmeye veya inşaat nizamı belirlemeye Belediyesi yetkilidir. Ayrık olarak yapılaşamayan parsellerde mevcut teşekkülde dikkate alınarak ikili, üçlü ve daha fazla bitişik blok belediyesince düzenlenir. Denilmekte olup, bitişiğindeki parsellerle birlikte incelenmesi gerekmekte olduğu, 2387 ada, 30 parsel 141 m2 olup konut alanlarında büyüklüğü 200 m2'ye kadar olan parsellerde KAKS: 1,10, H: 2 kat olup, parsellerin birleşmeleri halinde KAKS değeri artacaktır. Ancak 22.02.2011 T.T.li 1/1000 ölçekli Fikirtepe ve Çevresi Uygulama İmar Planına dava açılmıştır. 15.12.2012 T.T.li plan notu tadilatı 24.12.2012 24.01.2013 tarihleri arasında 28.11.2012 T.T.li plan notu tadilatı 11.02.2013-11.02.2013 tarihleri arasında askıda kalacaktır. Ayrıca Kültür ve Tabiat Varlıklarını Yüksek Kurulunun 05.11.1999 tarih ve 664 sayılı ilke kararı gereği söz konusu parsele komşu veya yol karşısında tespitli tarihi eser niteliğinde yapı bulunması halinde Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulumdan görüş alınmadan uygulama yapılamayacağı belirtilmektedir.

Kıymeti : 448.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasındadır.

1. Satış Günü : 07/05/2014 günü 15:00-15:10 arası

2. Satış Günü : 02/06/2014 günü 15:00-15:10 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI 6.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/115 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2014

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir

 

Basın:20645 www.bik.gov.tr

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız


  • Basın ilan kurumu

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000