Öne Çıkanlar
Son Dakika

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Şemikler Mahallesi, Ada No: 9886, Parsel No: 2, Cilt No: 259, Sayfa No: 25589, Yüzölçümü: 1.612,00 m2, Arsa Pay/Payda: 8/300, Ana Taşınmaz Nitelik: 8 katlı betonerme apartman, Kat:7 Bağımsız Bölüm No: 25 de kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Tam Hisseli.

Adresi : Yalı Mah. 6470/2 Sk. No: 6 Fikretbey Apt. K:7 D:25 Karşıyaka / İZMİR

imar Durumu : İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Şemikler Mahallesinde bulunan tapunun 25 L-Ib pafta, 9886 ada, 2 parsel ile ilgili yapılan incelemede gayrimenkul blok nizam, Y(Emsal) =1 koşullu, 4270 m2 yapı inşaat alanlı, max. 8 katlı, konut adasına isabet etmektedir. Parsel üzerinde 1 adet 1991 yılı ruhsatlı, 8 katlı bina bulunmaktadır.

Hali Hazır Durumu : Mesken 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, hol, koridor, kömürlük, wc ve balkonlardan ibarettir. 3 oda ve salon yer döşemesi laminant parke, diğer mahallerin yer döşemesi seramik, ıslak hacimler fayans, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu hazır ahşap mutfak, banyoda duş teknesi, duşakabin, klozet lavabo, wc'de klozet, lavabo, duvarlar alçı sıvalı, saten boyalı, tavanlar kartonpiyerli, daire iç kapıları Amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc ve çift cam, mutfak, salon ve 2 oda müşterek balkonlu, 1 oda balkonlu, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Bina çift asansörlüdür. Mesken bina girişine göre sağ arka cephede kalmaktadır. Mesken doğalgazlı ve kaloriferlidir. Bina zemin + 7 katlıdır. Zeminde 7 dükkan ve 1 kapıcı dairesi bulunmaktadır. Mesken son kattadır. Yapı kullanma izin belgesi tarihi 30/10/1997, mesken brüt 159 m2, net yaklaşık 139 m2 dir. Binanın yaşı 16, yıpranma payı % 20'dir. Mesken okullara, sağlık kuruluşlarına ve ticaret merkezlerine yakındır. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda mevcut tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/05/2014 günü 13:30 13:40 arası

2. Satış Günü : 10/06/2014 günü 13:30 13:40 arası

Satış Yeri : Karşıyaka 3. İcra Dairesi, Karşıyaka Adliyesi Ek Binası, Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C K:3 Karşıyaka / İZMİR

Satış şartları :

1-Taşınmazın birinci satışı 16/05/2014 günü saat 13:30'dan 13:40'a kadar Karşıyaka 3. İcra Dairesi, Karşıyaka Adliyesi Ek Binası, Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/CK:3 Karşıyaka / İZMİR adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20'si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Çarşı Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu hesabına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar Milli bir Banka'nın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.

3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m. 130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.

4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/11987 ESAS sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 19/03/2014

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir

 

Basın:20590 www.bik.gov.tr

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de

İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000