ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, İncirliova İlçe, 0 Ada No. 713 Parsel No, BEYKÖY Köyü, civarı mevkii taşınmaz 13,567 m2 alanında, incir bahçesi vasfındadır. Taşınmaz koalivüyal, yamaç arazi konumunda taşlı-tınlı toprak yapısında ve kıraçtır. Taşınmaz üzerinde 25-30 yaşlarında 150 adet incir ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın doğusu, güneyi ve kuzeyi yol, diğer tarafı aynı vasıflı şahıs arazileri ile çevrilidir. Taşınmaz maliki Halil kızı Necla KAYHAN'ın hisse oranı tamdır.

Adresi : Beyköy köyü Incirliova/Aydın

Yüzölçümü : 13.567 m2

Arsa Payı : 100/100

İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir.

Kıymeti : 67.835.00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/05/2014 günü 10:30 10:40 arası

2. Satış Günü : 12/06/2014 günü 10:30 10:40 arası

Satış Yeri : AYDIN ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isleyenlerin 2013/13168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/03/2014

 

Basın:20611 www.bik.gov.tr 

 

Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de


İlgili sayfayı PDF formatında görmek için tıklayınız

  • Basın ilan kurumu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000