ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Apple eski CEO'su Steve Jobs'ın yöneticilik anlayışı kitaplara konu olmak bir yana, üniversitelerde ders niteliğinde irdelenen bir başarı öyküsü… Çalışma disiplini içinde müşterilerle bire bir iletişim halinde olması ise kuşkusuz pek çok yöneticinin kulağına küpe olası bir meleke… Jobs'ın Apple tutkunları ve müşterileriyle, resmi ve -gizlenmeyen- mail adresi sjobs@apple.com adresinden haberleştiği herkes tarafından biliniyor ve takdir ediliyordu.

Apple'ın yeni CEO'su Tim Cook da bu mantaliteyi benimsemiş olacak ki, geçtiğimiz günlerde birkaç e-mail'e bizzat yanıt verdiği forumlarda konuşulmaya başlandı. Bazı bloggerlar Cook'tan yanıt aldıklarını iddia etseler de bu yanıtlar henüz yayınlanmış değil. Ama MacRumors sitesine gönderilen ve Tim Cook'un öğrenim gördüğü Auburn Üniversitesi ile ilgili bir mailine verdiği yanıt söz konusu. Yine bir başka internet sitesi, iDownloadBlog'dan orduda deniz aşırı görev yapan bir kullanıcı, Cook'tan yanıt aldığı ve hatta kendisine askeri görevi sebebiyle teşekkür ettiğini iddia ediyor. 

Ülkemizde pek çok firmanın bırakın CEO'sunu, yönetim kadrosundan birilerine ulaşmak bile mümkün değil. Bu sebeple bize masal gibi gelen bu dedikoduların aslı var mı yok mu öğrenebilmek için yapılabilecek tek şey, Tim Cook'un tcook@apple.com adresine bir mail atıp sonucu beklemek olacaktır...

 

Gözde S. Kadıoğlu

gozde.kadioglu@gmail.com

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000