ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Gökhan TİMURHAN / GAZETE HABERTÜRK

ABD’li Pew Araştırma Merkezi, Avrupa Birliği’ne (AB) bağlı 10 ülkede “göç ve terör” endişesini araştırdı. Buna göre AB vatandaşları, “göç krizi” ve “terör”ü aynı derecede tehlikeli görüyor. Avrupalılar, göçmenlerin işlerini ellerinden almasından da kaygı duyuyor.

Araştırmaya göre, AB vatandaşları göç sorununun terör problemine yol açmakla kalmayıp, ülkelerini ekonomik buhrana sürükleyeceğini savundu. Macaristan, Polonya, Yunanistan, İtalya ve Fransa’da halkın yarısından fazlası, göçmenlerin kendi işlerini ellerinden alacaklarından ve sosyal yardımlardan yararlanacaklarından endişe duyduklarını söyledi. Buna karşılık, İsveç ve Almanya vatandaşlarının yarısı göçmenlerin ülkelerini nitelik ve çalışma anlamında daha güçlü kılacağını düşündüğünü belirtti.

GÜNEY VE BATI AVRUPA’DA MÜSLÜMANLARA BAKIŞ OLUMSUZ

Macaristan, Polonya, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerin yanı sıra her 10 ülkeden 6’sı, ülkelerinde bulunan Müslümanlar hakkında olumsuz düşündüklerini ifade etti. Avrupalıların büyük bir kısmı, Müslümanların yaşadıkları ülkeye adapte olmak yerine kendi dar gruplarında yaşamayı tercih ettiklerini düşünüyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000