SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Kara Kuvvetleri Komutanı Çolak, Pakistan'da

20 Eylül 2016 Salı, 14:48:16Güncelleme: 14:50:33

Resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a giden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Şerif ile görüştü

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak Sonra Oku

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Rahil Şerif ile görüştü.

Pakistan Ordu Sözcülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a gelen Çolak, Ravalpindi kentindeki Genelkurmay Başkanlığı'nda Şerif ile bir araya geldi. Toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.

Açıklamada, ikilinin savunma, güvenlik iş birliği ve bölgesel istikrarın sağlanması gibi konuları ele aldığı bildirildi. Çolak'a Pakistan ordusunun istihbarat ve eğitim faaliyetleri hakkında brifing verildiği kaydedilen açıklamada, ayrıca terör ile mücadele konusunun da görüşüldüğü ifade edildi.

Orgeneral Çolak'ın görüşme öncesinde Yadigar-ı Şuheda Anıtı'na çiçek bıraktığı belirtilen açıklamada, daha sonra delegasyonun eğitim merkezleri ve yeni inşa edilen Ulusal Terörle Mücadele Merkezi'ni ziyaret edeceği bildirildi.

AA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER