SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

ÖSO, IŞİD'ın kutsal kabul ettiği Dabık önünde

20 Eylül 2016 Salı, 22:21:59Güncelleme: 21 Eylül 2016 Çarşamba, 06:48:21

Fırat Kalkanı Harekatı ile birlikte terör örgütü IŞİD'e büyük darbe vuran Özgür Suriye Ordusu birlikleri, IŞİD'in kutsal olarak gördüğü Dabık köyünü ele geçirmeye hazırlanıyor

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
IŞİD ÖSO Sonra Oku

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sonunda 6 köy terör örgütünden temizlendi. ÖSO, IŞİD'in kutsal kabul ettiği Dabık köyüne yaklaştı. Köyün kurtarılması için önümüzdeki günlerde büyük operasyon başlatılacak.

6 KÖY IŞİD'DEN TEMİZLENDİ

Özgür Suriye Ordusuna bağlı muhalif birlikler, tankların ve savaş uçaklarının desteği ile IŞİD'in kontrolünde bulunan köyleri kurtarmaya yönelik operasyon başlattı. Gün içinde IŞİD mevzisinden ikisi savaş uçakları tarafından imha edildi. Çatışmalar sonunda Çobanbey'in batısında bulunan Cekke, Yeni Yaban ve Bahverte, Havahöyük batısında bulunan Sandı, Şavı ile Taşlıhöyük köyünü IŞİD'den temizledi. Yerel kaynaklar; yaşanan çatışmalarda 7 IŞİD mensubunun öldürüldüğü, kadın kılığına girmiş iki militanında esir alındığını bildirdi.

ÖSO, IŞİD'İN KUTSALININ KAPISINA DAYANDI

İki gündür yürütülen operasyonlar sonunda 8 köyü IŞİD'den alan ÖSO askerleri, terör örgütünün ana merkezine yaklaştı. Terör örgütünün kutsal kabul ettiği Dabık Köyü'nün kapısına dayanan ÖSO birlikleri, köye 6 kilometre mesafede bulunduğu belirtildi. ÖSO güçleri önümüzdeki günlerde Dabık'ı kurtarmak için büyük bir operasyon başlatacak.

Nurcan İNAL/ KİLİS

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER