SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Fransa'daki okullarda 600 öğrenci terör şüphelisi listesinde

22 Eylül 2016 Perşembe, 16:05:50Güncelleme: 16:07:37

Fransa'da orta ve lise eğitimi veren okullarda 600 civarında öğrencinin tehlikeli veya şüpheli sıfatıyla izlemeye alındığı bildirildi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
fransa Sonra Oku

Fransa Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem, ülkede orta ve lise eğitimi veren okullarda tehlikeli olarak değerlendirilen öğrenciler bulunduğunu ve son raporlara göre bunların sayısının 600 civarında olduğunu söyledi.

Vallaud-Belkacem, katıldığı bir televizyon programında, Fransız eğitim sistemi ve okullarda güvenlik duyumuyla ilgili soruları yanıtladı. Paris saldırıları ve terörle mücadele ortamında okullardaki durum hakkında bir soruya Vallaud-Belkacem, 600 civarında öğrencinin tehlikeli veya şüpheli sıfatıyla izlemeye alındığını aktardı.

Vallaud-Belkacem, "Burada bahsedilen her bir öğrencinin tehlikeli olduğu anlamına gelmez." diyerek, davranış ve tavırları şüpheli öğrencilerin listeye eklenerek incelendiğini söyledi. Okullardaki öğrencilerin dışında öğretmenler hakkında da iddiaları takip ettiklerini söyleyen Vallaud-Belkacem, "Bu listeye dahil edilen öğretmen sayısının bir düzineden az olduğunu" belirtti.

Aşırılık veya terör konusunda şüpheli öğrenciler hakkında uyarı verilmesinin ardından valiliklerce oluşturulan takip biriminin devreye girdiğini söyleyen Vallaud-Belkacem, "Eğer tehlikeli bir durum olduğu ortaya çıkarsa, öğrenci okuldan atılır." dedi. Okullarda tüm uyarı ve şikayetlerin dikkatle ele alındığına değinen Fransız Bakan, "Hiç bir olasılığı hasıraltı etmiyoruz. Yönetmelik neyse onu uyguluyoruz." şeklinde konuştu.

AA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER