ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü (MSF), Suriye rejimi ve müttefiklerinden, Halep'i bombalamalarını acilen durdurmalarını istedi.

MSF'in Almanca internet sitesinden, Halep'te sivillerin ve sağlık kuruluşlarının hedef alındığı bombalamalara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, sağlık kurumlarından alınan bilgiye göre Halep'in doğusunda 21-26 Eylül'de meydana gelen bombalamalar sonucu 221'i çocuk 822 yaralı ile 96'sı çocuk 278 kişinin de ölü olarak hastanelere getirildiği ifade edildi.

Geçen çarşamba günü MSF doktorlarının desteğiyle faaliyetlerini sürdüren iki hastanenin daha bombalandığı belirtilen açıklamada, BM Güvenlik Konseyinde hastanelerin korunması kararının görüşülmesinden kısa bir süre önce bunun gerçekleştiği vurgulandı.

"HALEP'İN DOĞUSU BÜYÜK BİR ÖLÜM BÖLGESİ HALİNE GELDİ"

Halep'in doğusundaki hastanelerde yardım faaliyetlerinde bulunan doktor Xisco Villalonga da yaptığı açıklamada, kuşatılmış bölgelerin siviller vurularak kan gölüne döndüğünü ifade etti.

Villalonga açıklamasında, ''Bombalar adeta yağmur gibi uçaklardan insanların üzerine yağıyordu. Tüm Halep'in doğusu büyük bir ölüm bölgesi haline geldi. Suriye rejimi despotça bombalamayı durdurmalı. Bombalamanın durması için Rusya siyasi ve askeri müttefiki olarak Suriye rejimine baskı uygulamalı'' ifadelerini kullandı.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000