ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Mısır'da, dün gözaltına alındığı duyurulan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi üyesi Muhammed Kemal'in öldürüldüğü bildirildi.

Mısır İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, başkent Kahire'nin güneyindeki Bustan bölgesinde bir daireye düzenlenen baskında, güvenlik güçlerine ateş açıldığı, çıkan çatışmada İhvan yöneticilerinden Muhammed Kemal ve beraberindeki Yasir Şehhate'nin öldürüldüğü belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında ayrıca, Kemal'in Başsavcı Hişam Berekat, Albay Vail Tahun ve diğer bazı suikastlardan da sorumlu olduğu ifade edildi.

"ÖNCE GÖZALTI ARDINDAN ÖLÜM HABERİ GELDİ"

İhvan'ın üst düzey isimlerinden Muhammed Sudan ise Kemal'in ölümünün şüpheli olduğunu savundu.

Kemal'in önce gözaltı ardından ölüm haberinin Mısır medyasında yer aldığını vurgulayan Sudan, "Mecdi Abdulgaffar'ın (İçişleri Bakanı) üslubu bu. Çünkü o Habib el-Adli'nin (Hüsnü Mübarek döneminin son içişleri bakanı) öğrencisi. Kemal ve Şehhate'nin öldürülme haberi, rejime yakın basın organlarının, onların gözaltına alındıkları yönündeki haberlerinin ardından geldi. Bu ikisinin de direnmeden tasfiye edildikleri anlamına geliyor." dedi.

İhvan yetkilileri, dün yaptıkları açıklamada, güvenlik güçleri tarafından Muhammed Kemal ve beraberindeki İhvan üyesi Yasir Şehhate'nin gözaltına alındığını duyurmuş, öğleden sonra irtibatın kesildiği Kemal'in hayatından güvenlik güçlerinin sorumlu olduğunu belirtmişti.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000