11 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, yaklaşan Musul operasyonu öncesinde Türkiye'yi tehdit ederek, "Irak'taki Türk askerinin yerinden kıpırdamamasını tavsiye ediyoruz" dedi.Şiilerin kutsal mekanı Kerbela'yı ziyaret eden Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Musul operasyonuna Türk askerinin hiçbir şekilde katılmayacağını söyledi.Operasyona sadece Iraklıların katılacağını belirten İbadi, "Musul operasyonu vakti gelince başlayacaktır ve sadece Iraklılar katılacaktır. Herhangi bir yabancı gücün varlığı Irak'ın toprak bütünlüğününü ihlal anlamına gelir ve Türk liderlerin, askerlerin Irak'ta kalacağı yönündeki ısrarlarını garipsiyorum" dedi.

İbadi, ayrıca "Irak'taki Türk askerine yerlerinden kıpırdamamaları tavsiyesinde bulunuyoruz" dedi. (İHA)BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN YANIT

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el İbadi'ye verdiği yanıtta, "Önce siz vatandaşlarınıza sahip çıkın, yok olmalarının önüne geçin, devlet olmayı bilin; sonra Türkiye'ye laf edin" dedi.

Binali Yıldırım'ın açıklaması şöyle;

"Suriye ve Irak'ta yaşanan istikrarsız durum en fazla Türkiye'yi etkilemektedir. Bölgeyle fiziki ve gönül bağı olmayan ülkeler, bu bölge bir takım çalışmalar yaparken, bölge ülkelerinin sesi çıkmıyor. En büyük bedeli ödeyen Türkiye'nin meseleye sahip çıkmasından rahatsız olduklarını görüyoruz. Bunu söyleyenlerin önce ülkelerine sahip çıkmaları lazım. Önce siz vatandaşlarınıza sahip çıkın, yok olmalarının önüne geçin, devlet olmayı bilin; sonra Türkiye'ye laf edin. Bunu yapmazsanız, söylediğiniz laflar mizahi olur. Orada cirit atan terör örgütleri, bir takım unsurları orada barındırmaya devam ederseniz, Türkiye elbette hudutlarını korumak, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamak için her türlü tedbiri alır. Türkiye'nin 40 yıldır başını ağrıtan terör örgütü sizin topraklarınızda cirit atacak, Türkiye, masum insanların hayatlarını korumak için çabalayacak, gayret edecek laf edeceksiniz. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 13 Ekim 2016 Perşembe 17:02
  türkiye rusya iran birlikteliği ortadoğunun kurtuluşudur.
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 21:19
  Bunları Allaha havale ediyorum
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:35
  ıraka savaş açalım...
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:35
  ibadi! sen "haydar haydar" türküsünü bilir misin? masa üzerinde söyletiriz akıllı ol!
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:24
  ırak yerle bir olmayı hakediyor
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:20
  kerkük ve musulu alalım adamların korkusu bu
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:20
  irak gercekte tarihe bakilirsa suuni muslumanlarin ve turkmenlerin , bunlar karsimiza kurt ve sii devleti olarak cikiyor , bunlari yoneten zaten abd ve nato , yasasin turkiye ve rusya ...
 • Misafir 10 Ekim 2016 Pazartesi 15:13
  kıpırdamadığımız halde bu kadar korkuyorsunuz birde kıpırdarsak...
Kalan karakter : 300