SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Barzani'den Musul Operasyonu açıklaması: DEAŞ'a öldürücü darbe vuruldu

17 Ekim 2016 Pazartesi, 16:14:43Güncelleme: 19:33:38

IKBY Başkanı Mesut Barzani, Musul Operasyonu hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, operasyonun uzun süreceğini belirtti

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Mesut Barzani Sonra Oku

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Musul Operasyonu hakkında "DEAŞ'a öldürücü darbe vuruldu. Musul'un Halep olmaması için her şey yapılacak" dedi.

"DAEŞ'e öldürücü darbe vuruldu." diyen Barzani, "Uzun sürecek, Bağdat ile koordianasyon da sürecek. Ne kadar uzun sürerse sürsün, biz mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

IKBY Başkanı Mesut Barzani, Musul Operasyonu hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sözlerine, "Bugün teröre karşı savaş için bir dönüm noktası." ifadeleriyle başlayan Barzani, "Musul'un Halep olmaması için her şeyi yapacağız. Operasyon ne kadar süreceğine ilişkin bir şey söyleyemiyorum ama devam etmeye hazırız. Yaklaşık 200 kilometrekarelik alan DEAŞ'tan temizledi. Operasyonun başarısında Bağdat ile yürüttüğümüz koordineli hareketin etkisi var." dedi

Gazetecilerden gelen Türkiye'nin konuya ilişkin yaklaşımına yönelik bir soruyu yanıtlayan Barzani; "Ankara ve Bağdat arasında karşılıklı anlayış olması gerektiğini düşünüyoruz. Irak ordusu ve Peşmerge arasında operasyona ilişkin bir görev dağılımı yapıldı. Bağdat ile koordinasyonu sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

HABERTURK.COM

BU HABERİN 2 YORUMU VAR.
Misafir 9 saat önce

musulu 1000 yıl refah içinde yönettik 100 yıldır kanla yönetiyorsunuz. sabret musul geliyoruz.

30 12
Cevapla
Misafir 9 saat önce

obamanın önünde bu kadar mikrofon yoktu be

18 9
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER