16 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Suriye'nin kuzeyindeki Dabık kasabasını IŞİD'den kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri, gösterdikleri başarıdan dolayı alkışladıklarını söyledi.

Cook, Pentagon'da düzenlediği günlük basın toplantısında, "Dabık IŞİD için öyle önemli ki, propaganda dergilerinin adını da Dabık koydular. IŞİD burada barbarca kıyımlar gerçekleştirdi. Dabık halkını IŞİD baskısından kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri alkışlıyoruz' diye konuştu.

Türk güçlerinin desteklediği Suriyeli muhalif güçlerin, uluslararası koalisyon güçlerinin de desteğiyle aralarında Dabık'in de bulunduğu 6 köy ve kasabayı IŞİD'den kurtardığını anlatan Cook, IŞİD son zaferini burada gerçekleşeceğini iddia etmişti, ancak bunun tersine Dabık'ta yenilgiye uğradılar dedi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 12:56
  yalanınız batsın
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 12:44
  Sizi karismayin turkler gerekeni yapar, tesekkurunuze ihtiyacimiz yok, tarih bunun kanitidir.
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 12:44
  saçmalık sanki abd alkışlasın diye yapıyoruz.
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 12:31
  Elimizi öpüceksiniz elimizi! :)
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 12:08
  Yalan dolan
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 11:53
  insan karşısındakine baktığında ilerisindeki adamı görebilmeli sözü işittiğinde arkasındaki gizi çözebilmeli.. ama herşeyden önemlisi karşındakinin adam olup olmadığını anlayabilmek. bunlar adam değilde , lafının arkasında türkiye'ye karşı duydukları kin ve nefreti hissedebiliyormusunuz.. obama daeşe yürütülen savaş 10 yıl sürecek demiş bu ne demek biliyormusunuz? birincisi obama kahin değil zaman belirtsin ikinci ve en önemlisi ise ışid sanıldığı gibi güçlü değil kalesi dedikleri yerleri bile kolayca terkedebiliyorlar bu perdenin arkasındaki tiyatroyu kuranı görebiliyormusunuz? tabiki abd.
Kalan karakter : 300