SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Pentagon'dan 'Dabık' açıklaması

18 Ekim 2016 Salı, 09:37:23Güncelleme: 10:04:20

Pentagon sözcüsü Cook, Dabık'ın IŞİD'den kurtarılması konusundaki başarıdan dolayı Türkiye ve Suriyeli muhalifleri alkışladıklarını ifade etti

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
peter cook Sonra Oku

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Suriye'nin kuzeyindeki Dabık kasabasını IŞİD'den kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri, gösterdikleri başarıdan dolayı alkışladıklarını söyledi.

Cook, Pentagon'da düzenlediği günlük basın toplantısında, "Dabık IŞİD için öyle önemli ki, propaganda dergilerinin adını da Dabık koydular. IŞİD burada barbarca kıyımlar gerçekleştirdi. Dabık halkını IŞİD baskısından kurtarmak için yürütülen operasyonlara katılan Türkiye ve Suriyeli muhalif güçleri alkışlıyoruz' diye konuştu.

Türk güçlerinin desteklediği Suriyeli muhalif güçlerin, uluslararası koalisyon güçlerinin de desteğiyle aralarında Dabık'in de bulunduğu 6 köy ve kasabayı IŞİD'den kurtardığını anlatan Cook, IŞİD son zaferini burada gerçekleşeceğini iddia etmişti, ancak bunun tersine Dabık'ta yenilgiye uğradılar dedi.

DHA

BU HABERİN 6 YORUMU VAR.
Misafir 1 saat önce

yalanınız batsın

6 0
Cevapla
Misafir 1 saat önce

Sizi karismayin turkler gerekeni yapar, tesekkurunuze ihtiyacimiz yok, tarih bunun kanitidir.

9 0
Cevapla
Misafir 1 saat önce

saçmalık sanki abd alkışlasın diye yapıyoruz.

3 0
Cevapla
Misafir 2 saat önce

Elimizi öpüceksiniz elimizi! :)

6 0
Cevapla
Misafir 2 saat önce

Yalan dolan

3 0
Cevapla
Misafir 2 saat önce

insan karşısındakine baktığında ilerisindeki adamı görebilmeli sözü işittiğinde arkasındaki gizi çözebilmeli.. ama herşeyden önemlisi karşındakinin adam olup olmadığını anlayabilmek. bunlar adam değilde , lafının arkasında türkiye'ye karşı duydukları kin ve nefreti hissedebiliyormusunuz.. obama daeşe yürütülen savaş 10 yıl sürecek demiş bu ne demek biliyormusunuz? birincisi obama kahin değil zaman belirtsin ikinci ve en önemlisi ise ışid sanıldığı gibi güçlü değil kalesi dedikleri yerleri bile kolayca terkedebiliyorlar bu perdenin arkasındaki tiyatroyu kuranı görebiliyormusunuz? tabiki abd.

3 0
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER