17 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Dışişleri Bakanlığı AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Türkiye'yle ilgili açıklaması üzerine, "AB esasen Türk milleti nezdinde terörle mücadele konusundaki inandırıcılığını ve itibarını kaybetmiştir." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"AB adına Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi tarafından bugün ülkemiz hakkında yapılan açıklamanın kabul edilmesi mümkün değildir.

Darbe teşebbüsünden bu yana beklediğimiz desteği vermeyen ve ön yargılı bir tutum sergileyen AB maalesef terörizmle mücadele konusunda da Türkiye’nin hassasiyetlerini anlamamakta ısrar etmektedir. AB, ülkemizdeki terör saldırılarını kınamakla bu konuda üzerine düşen sorumluluklardan kurtulamayacağını anlamalıdır.

PKK’ya açıkça silahı bırakma çağrısı yapamayan, teröristlerin serbestçe ülkelerinde dolaşmalarına ve Türkiye aleyhine propaganda ve eylemlerini yürütmelerine ses çıkarmayan ve hatta PKK’nın Avrupa Parlamentosu koridorlarında sergi açmasına müsaade eden, Türkiye söz konusu olunca terörizmi silahlı mücadele şeklinde yansıtan kararlara imza atan AB esasen Türk milleti nezdinde terörle mücadele konusundaki inandırıcılığını ve itibarını kaybetmiştir.

Bu sebeple, bu tür açıklamaların bizim açımızdan bir değeri bulunmamaktadır."

HABERTURK.COM


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 20:07
  avrupa birligi türk düsmanı. artık türkiyedeki vatandasda bunu gördügü icin cok mutluyum. türkiye cok daha güclü olması gerekiyor. allah bakanlarımıza ve askerimize, güc kuvet ve sabır versin.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 19:56
  Sizin kaygınızın ne olduğunu bu millet çok iyi biliyor.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 19:44
  bunlar bize muhtaç olduklarını ne zaman anlayacaklar
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 18:33
  yasasin turk rus birligi.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 18:01
  en iyisi yapıldı, çok güzel bir açıklama.
Kalan karakter : 300