ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Paris'te geçtiğimiz yıl 13 Kasım'da düzenlenen ve 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırıların gerçekleştirildiği yerlerde anma töreni düzenlendi.

Teröristlerin önemli hedeflerinden biri Bataclan konser salonuydu. Salonu basan teröristler burada yaklaşık 90 kişiyi öldürmüştü.

Konser, hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başladı. Sting, konserin başında, "Onları asla unutmayacağız" dedi. Sting konserine geçen yılki terör saldırısından sağ kurtulmayı başaranların yanı sıra saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları da da katıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Başbakan Manuel Valls, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo saldırıların olduğu esnada Bataclan'da sahne alan rock grubu Eagles of Death Metal'in solisti Jesse Hughes, çok sayıda bakan ve siyasi törene katıldı.

Fransa´da bu güne kadar teröre en çok can kaybedildiği gün Paris 11 bölge belediyesi önünde terör kurbanları anısına balon bırakılması ile gündüz anma yapıldı.

Özgürlük sembolu Republique (Cumhuriyet ) Meydanı'na vatandaşlar çiçekler, resimler, mumlar bıraktı.

Anma gece de Canal Saint Martin´e vatandaşlar tarafından mumların nehre bırakılması ve Notre Dame Kilisesinde gece ayini yapılarak anılıyor.

DEAŞ terör örgütünün üstlendiği ve 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası ülkede olağanüstü hal ilan edilmişti. OHAL hala devam etmekte.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000