ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Almanya'da Selefilere yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı. "Gerçek Din-Die Wahre Religion" adlı Selefi derneğini hedef alan operasyon, 10 eyalette eş zamanlı başlatıldı.

Sabah erken saatlerde başlatılan operasyonda, DEAŞ'a destek verdiğinden şüphelenilen söz konusu derneğin yöneticilerine ait 200 dolayında cami, ev, iş yeri ve bürolarda aramalar gerçekleştirildiği öğrenildi.

3 MİLYON KUR'AN DAĞITMIŞ

"Oku-Lies" kampanyası başlatan derneğin birçok kent merkezinde bugüne kadar 3 milyon adet Kur'an-ı ücretsiz dağıttığı belirtiliyor. Basına yansıyan haberlere göre, güvenlik birimleri dağıtılan Kur'anların finansmanını şüpheli buluyor.

Filistin kökenli vaiz İbrahim Ebu Nagie önderliğindeki derneğin silahlı cihadı savunduğu ve DEAŞ'a militan topladığından da şüpheleniliyor.

KAPATILAN DERNEĞİN MALLARINA EL KONULACAK  

2005 yılında kurulan derneğin bugüne kadar "Oku" kampanyasına destek veren 140 dolayında üyesinin Suriye ve Irak'a giderek, DEAŞ'a katıldığı değerlendiriliyor.

Spiegel Online'ın bildirdiğine göre, "Gerçek Din" adlı Selefi derneğinin kapatılması yönünde 25 Ekim'de karar alındı. Bu sabah başlatılan operasyon çerçevesinde de İçişleri Bakanlığı tarafından dernek kapatıldı. Derneğin mal varlığına el konulması bekleniyor.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000