19 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i Başbakanlık resmi konutunda kabul etti.

Başbakan Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'i kabulünde, Türkiye'nin, Avrupa Birliği çevrelerinden gelen haksız eleştirileri esefle karşıladığını ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, Başbakanlık Resmi Konutunda kabul ettiği Steinmeieri Almanya'da cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesi dolayısıyla tebrik etti.

Görüşmede, Almanyayı yakın bir dost ve müttefik olarak gördüklerini belirten Yıldırım, FETÖ, PKK ve DEAŞ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadelede iş birliğini artırarak sürdürmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Türkiyenin, AB çevrelerinden gelen haksız eleştirileri esefle karşıladığını ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini vurgulayan Yıldırım, Almanyanın bu alandaki çabalara katkı sağlamasını beklediklerini ifade etti.

"DİYALOĞUN MUHAFAZA EDİLMESİ ÖNEMLİ"

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier de Türkiyenin terörle mücadelesine destek verdiklerini belirtti.

Diyaloğun muhafaza edilmesine önem atfettiklerini aktaran Steinmeier, gelecek süreçte Türkiye ve Almanyanın her alanda iş birliği içinde olmasının önem arz ettiğini vurguladı.

STEINMEIER TBMM'Yİ GEZDİ

Steinmeier, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombaladığı TBMM'nin zarar gören alanlarını gezdi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kabulü sonrası Steinmeier ve beraberindeki heyet, Dışişleri Komisyonu Başkanı Taha Özhan ile Meclis'in 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan alanlarında incelemede bulundu.

İncelemeleri sonrası Steinmeier ve beraberindekiler Meclis'ten ayrıldı.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 15 Kasım 2016 Salı 18:17
    biri sayın bakan/ yeni cumhurbaşkanına sorabilirmi,neden pkk ya silah veriyorlar,ve neden terorıstleri mecliste barındırıyorlar,neden onlara arka çıkıyorlar ? düşmanlarmı yoksa dostlarmı ?
  • Misafir 15 Kasım 2016 Salı 18:15
    bir türlü anlamıyorum bile biris lütfen beni aydınlatsın,avrupaya karşı hiç olmadığımız kadar güçlüyken,sadece birkaç yüzbin ( milyon demiyorum ) mülteci salarak bile avrupayı derinden sarsabilecekken ( pkk ya silah verip,onları meclise aldıkları yetmezmiş gibi ) neden hala türkiye ab de ab diye ağlıyor ? işin arkasında gerçekte ne var ? göremiyorum çünkü,bizi yıkmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar,ve biz bile bile lades diyoruz,herşeyi bilmemize bizi abye almayacaklarını bilmemize rağmen hala abnin kapısında bekliyoruz ? lütfen beni aydınlatın devleti desteklemem rağmen anlayamıyorum
Kalan karakter : 300