ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Irak'ta Şii milislerden oluşan Haşdi Şabi birliklerinin, Musul'un batısındaki Telafer Havaalanı yakınlarına kadar ilerlediği ve birkaç saat içinde havaalanına girmeyi planladığı bildirildi.

Eski Ulaştırma Bakanı, Haşdi Şabi'ye bağlı Bedir Tugayları lideri Hadi el-Amiri, yaptığı yazılı açıklamada, birliklerinin Türkmen nüfusun yoğun olduğu Telafer Havaalanı sınırlarına ulaştığını belirterek, "Birlikler, havaalanına düzenlenecek baskın için alanın etrafını kuşattı." ifadesini kullandı.

Öte yandan Irak'taki Ketaib Hizbullah'tan yapılan açıklamada, mensuplarının, Telafer Havaalanı'nın kuzey ve kuzeydoğu tarafındaki sınır bölgelerinde terör örgütü DEAŞ ile çatışmaya girdiği aktarıldı.

Açıklamada, Ketaib Hizbullah birliklerinin, ilerleyen saatlerde havaalanına düzenlenecek baskın için hazırlandığını vurguladı.

Haşdi Şabi komutanlarından Murtaza el-Hüseyin de AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliklerin, Telafer istikametindeki El-Hamza, Telramec, Telsabun köylerini DEAŞ'tan kurtardığını söyledi.

AA

  • Telafer
  • Haşdi Şabi
  • irak

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000