16 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Fransa merkezli Suriye Yardım Derneği, kimyasal silah saldırısına maruz kaldığı belirtilen Suriyeli bir çocuğun korku dolu anlarını gösteren bir video yayınladı.

CNN International'da yer alan habere göre Halep'teki bir hastanede görüntülenen çocuğun, savaş uçaklarıyla kente düzenlenen saldırıda klor gazından etkilendiği belirtiliyor.

Mavi bir battaniyeye sarılmış ve yüzünde oksijen maskesi olan küçük çocuk, videoda öksürükler ve gözyaşları içinde başından geçenleri anlatıyor.

İlk başta 'anne diye' haykıran dehşet içindeki çocuk şu ifadeleri kullanıyor:, "Ard al-Hamra'daydım. Savaş uçaklarını seyrediyordum. Sonra bir şey fırlattı. Sarı bir duman gördüm, bir şey hissettim. Sonra beni hastaneye götürdüler."

Kardeşlerinin nerede olduğunu bilmediğini söyleyerek tekrar ağlamaya başlayan Suriyeli çocuk, "Ölecek miyim bayan? Ölecek miyim?" diye soruyor.

Yardım derneğinden yapılan açıklamada çocuğun tedavi gördüğü hastanenin bir saldırıda vurulduğu fakat çocuğun durumunun iyi olduğu bildirildi.

CNN'in iletişime geçtiği kuruluşun ekonomi direktörü Wadah Seddikh, "Çocuk iyi, onu yakında ziyaret edeceğiz" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 21:15
    Rahman ve rahim olan allahım şu kafirlerin cezasın ver yarabbiii nesillerini tüket sonlarını getir yarabim kopsun artık kıyamet bu kafirlerin sonu gelmeyecekse
Kalan karakter : 300