29 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kardak kayalıkları çevresinde son bir haftadır nöbet tutan Sahil Güvenlik Komutanlığı güçleri, Türk karasularını ihlal eden Yunan botunu geri püskürttü.

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Kardak kayalıklarına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bölgede yaşanan gerilimde Yunan askerlerinin tacizleri devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde Türk karasularını ihlal eden Yunan botu, Çavuşadası yakınlarına kadar geldi. Kardak kayalıkları çevresinde aralıksız olarak nöbetlerini sürdüren Sahil Güvenlik Komutanlığı güçleri, Yunan botunu önce telsizle uyardı.

Türk Sahil Güvenliğinin İngilizce olarak yaptığı "Şu an Türk karasularındasınız. Sınırınıza geri dönün" şeklindeki uyarılara aldırmadan tacizini sürdüren Yunan botu ile Türk askerleri arasında kovalamaca yaşandı. Yunan botunu ısrarla takip eden Türk Sahil Güvenlik güçleri, mesafeyi 20 metreye kadar da düşürerek sınır ihlali yapan botu geri püskürttü.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 06 Şubat 2017 Pazartesi 16:38
  Kimseyi acimicaz.kimseye acimayin,bugun acima yooooook,vur gitsin,sonrada ben vurmadim yapmadim o gecti siniri bende vurdum.
 • Misafir 06 Şubat 2017 Pazartesi 16:24
  elden giden 16 adadaki yunanlari puskurtsenize.
 • Misafir 06 Şubat 2017 Pazartesi 16:10
  3.DÜNYA SAVAŞINI BİZ BAŞLATALIM VUURN BOTLARI PATLATALIM
 • Misafir 06 Şubat 2017 Pazartesi 15:59
  Güney Kıbrıs ta rum kardeşlerinize yazık. Turizmi çökertecek :)
Kalan karakter : 300