27 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Rusya'nın 'agresif politikalarına' karşı Baltık ülkelerine konuşlanan NATO birliklerinin çektirdiği iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada tartışma yarattı.

Doğruluğu henüz teyit edilemeyen fotoğrafta, ABD askerlerinden oluşan bir NATO birliğinin, Estonya ile Rusya arasındaki sınırda bulunan İvangorod kalesinin önünde ABD bayrağıyla poz verdiği görülüyor.

Askerlerin kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı belirtilen ve internette hızla yayılan fotoğrafla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Rus sosyal medya kullanıcıları fotoğrafı 'provakatif' olarak tanımladı.

NATO ülkelerinin sürekli Rusya'nın 'agresif politikalarından' bahsettiğini hatırlatan sosyal medya kullanıcıları, tartışma yaratan fotoğrafın bu görüşle tezat oluşturduğunu söyledi.

Bazı Rus sosyal medya hesapları ise İkinci Dünya Savaşı sırasında aynı kalenin önünde Alman askerlerinin bulunduğu bir kareyi paylaşarak, "Tarihi unutmayın" yorumunda bulundu.

TARTIŞMA YARATAN FOTOĞRAFIN GENİŞ HALİ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 18:07
  Bunun adı Kışkırtma
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 21:01
  ee git yardima o zaman
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 17:14
  Allah büyük yazdın gerisi sacma
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 17:05
  adamlarin kalesine bak piril bizimkiler yikilsada kocaman avm halk laf etmesin diye yaninada ufak camii yaparkar
 • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 17:00
  ALLAH ın yüce adaleti er ya da geç tecelli edecektir.zalimlere yapılan vahşetlerlerin hesap gününün yaklaştığını tahmin etmekteyim.
Kalan karakter : 2000