17 ŞUBAT 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD ile Rusya arasındaki Kırım gerilimi sürerken, ABD Ordusu yayınladığı fotoğraflarla Rus jetleriyle Karadeniz'de yaşanan tehlikeli yakınlaşmayı açıkladı.

CNN'in ABD Ordusu'na dayandırdığı haberine göre 10 Şubat'ta gerçekleşen olayda, Rus SU-24 savaş uçakları ABD Donanması'na ait USS Porter isimli güdümlü füze taşıyan geminin üzerinde alçak mesafede uçuş yaptı. 4 Rus uçağının geminin üzerinden yüksek süratle geçtikleri belirtilirken ABD ordusu olayı 'tehlikeli' olarak niteledi.

ABD Ordusu Avrupa Komutanlığı Sözcüsü David Faggard yaptığı açıklamada, "Gemi kaptanı olayın tehlikeli ve amatörce olduğunu söyledi. Bu tip olaylar büyük bir kaza potansiyeli taşıyor." ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı haftabaşında yaptığı açıklamada, Rus uçaklarının ABD gemisinin üzerinde alçak uçuş yaptığı yönündeki iddiaları yalanlamıştı.

Karadeniz'deki ABD gemisinin, NATO müttefiki Romanya ile yapılacak ortak tatbikat için Karadeniz'de bulunduğu belirtildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 5 saat önce
  bir kıvılcıma bakar
 • Misafir 6 saat önce
  Sizin ne işiniz var karadenizde ey amerika !!!!
 • Misafir 6 saat önce
  KEŞİF YAPIYORLARDIR, RUS GEMİSİ AMERİKA YAKINLARINDA OLSA SENDE AYNISI YAPARDIN. TEHLİKELİ OLDUĞUNU BİLDİĞİN HALDE NE İŞİN VAR O ZAMAN....
 • Misafir 6 saat önce
  Burada işiniz yok mesajı !
 • Misafir 6 saat önce
  Rahat durun ya savaş kaldırcak halde değilim
Kalan karakter : 300