ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Tacize uğrayan iki Alman kıza yardım etmek isteyen Tuğçe Albayrak'a attığı yumrukla ölümüne neden olan Sırp genci Sanel M.'nin sınır dışı edilmesi kararını onaylandı.

Wiesbaden İdare Mahkemesi Eylül 2016'da Sanel M.'nin Almanya'da kamu düzeni için tehdit oluşturduğu gerekçesiyle, cezasını çektikten sonra sınır dışı edilmesi yönünde karar vermişti. Sanel M. ise karara itiraz etmişti.

Tuğçe Albayrak'ın ailesi

 

 

İtirazı görüşen Kassel Yüksek İdare Mahkemesi, itiraz yolu kapalı olmak üzere Sanel M.'nin sınır dışı edilebileceğine hükmetti.

Tuğçe Albayrak, 2014 yılında bir restoranda Sanel M. tarafından tacize uğrayan iki Alman kıza yardım etmek istemiş, Sanel M.'nin yumruk darbesiyle başını yere çarpması sonucu girdiği komadan çıkamamıştı.

Darmstadt Mahkemesi, Tuğçe'nin katilini "yaralamaya bağlı olarak ölüme neden olmaktan" mahkum etmişti. Cezasının üçte ikisini çeken Sanel M.'nin önümüzdeki günlerde Sırbistan'a sınır dışı edilmesi bekleniyor.

Tuğçe Albayrak


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 14 Mart 2017 Salı 22:52
    Bir Almanı öldürseydi cezası bu mu olurdu?
  • Misafir 14 Mart 2017 Salı 22:33
    Almanlarin utanma yuzu yok
  • Misafir 14 Mart 2017 Salı 22:27
    2014 de Tuğçe'yi öldür, 2017 de cezanın üçte ikisini çekmiş ol yani 5 yıl yat çık. Türkiye'ye adalet ile ilgili bir ton laf edenler yorum bile yapmasınlar. işte içsel ! muhalefet
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000