ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ukrayna vatandaşlarının Schengen bölgesine seyahati için Avrupa Birliği (AB) ve Ukrayna arasında vize muafiyeti antlaşması imzalandı.

İHA'nın haberşne göre AB ve Ukrayna arasında, Ukrayna vatandaşlarının Schengen bölgesine seyahati için vize muafiyeti antlaşması imzalandı.

İmza törenine katılan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, antlaşmanın olumlu etkilerine vurgu yaparak, "Ukrayna Avrupa Birliği ailesine geri dönüyor. Ukrayna son kez Sovyet ve Rus imparatorluklarına veda ediyor" dedi.

Öte yandan Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani de antlaşmaya ilişkin, "Bu olumlu kararın ardından Ukrayna ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkiler kolaylaşacak. Avrupa Parlamentosu olarak Minsk anlaşmasının uygulanması için yapıcı çözümler üzerinde çalışmak istiyoruz" dedi.

Antlaşma kapsamında, biyometrik pasaport sahibi Ukrayna vatandaşları Avrupa Birliği ülkelerinde 90 gün kalabilecek. Ancak antlaşmanın kötüye kullanılması durumunda uygulama askıya alınacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 12:57
    Ab kendine yeni bir kole pazari buldu en iyi yaptigi is bu nerde duskun dusmus bir ulke var kendine kole olarak onu hemen benimsiyor bide ulkelerine gittiginizde size 3 sinif muameleye basliyor uzuluyorum gidicek insanlara.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 12:25
    ŞUNA TÜRKİYE HARİÇ HERKEZE AÇIK BU KAPI DEYİN BİTSİN
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 10:01
    AB elveda. hemen. Gelecek ŞİO'dadır
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000