ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında Washington'da yapılan görüşmeden çıkan önemli kararlardan biri de görüşmelerin sıklaştırılması oldu.

Habertürk TV'den Aysun Torun'un haberine göre, iki ülke Barack Obama döneminde zedelenen ilişkilerin yeniden rayına oturtulması için görüşmeler sıklaştırılacak. Özellikle önümüdeki 1 aylık dönemde, karşılıklı olarak çok sayıda heyetin ziyaretler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bu görüşmelerin yanısıra Erdoğan ile Trump, kurulacak kırmızı hat ile doğrudan görüşmeler yapacak. Obama döneminde de var olan kırmızı hat mekanizması, Trump döneminde de aynen korunacak ve kritik görüşmeler ile anlık istihbaratlar doğrudan bu hattan görüşülecek. Böylece dinleme ihtimaline karşı da önlem alınmış olunacak.

ABD ile var olan kırmızı hatta benzer bir şekilde, mülteci anlaşması sonrasında Yunanistan ile de kırmızı hat kurulmuş ancak gerilen ilişkiler nedeniyle bu hat işlememişti. Benzer bir biçimde Rusya ile de mavi hat kurularak, iki ülkenin genelkurmayları arasında yakın işbirliği sağlanmıştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 17:54
    Kirmizi degil altin bile olsa o telefon hicbir ise yaramaz cunku ABD her zaman Turkiyeye bildigini okuyup kabul ettirmistir.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 17:34
    Bende sana katılıyorum türkiyenin sadece tek dostu Azerbeycan gardaslardir.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 16:07
    turkiyenin dunyada dostu yok ahirette belki olur dunyayla savastayiz bunu herkes bilmiyor
Tüm yorumları göster(10)
Kalan karakter : 2000