ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

New York'ta bulunan Times Meydanı'nda bir aracın yayaların üzerine sürmesi üzerine en az 1 kişi hayatını kaybetti ve 22 kişi yaralandı.

Reuters'ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, aracın önce trafikte ters yöne girdiği ardından kaldırıma çıkarak yayaların üzerine sürdüğü belirtildi.

45. Sokak ile Broadway'in köşesinde meydana gelen olayın trafik kazası olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. ABD'li bir yetkili terör saldırısı olmadığını bildirdi.

Olaya karışan aracın kırmızı bir otomobil olduğu ifade edildi. Aracın sürücüsünün araçtan çıkarılarak gözaltına alındı. Gözaltındaki sürücüye alkol testi uygulandı.

ABD'li medya kuruluşu CBS, New York polisine dayandırdığı haberinde olayın terör bağlantısı olmadığını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump olayla ilgili bilgilendirildi.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, olayın terör saldırısı olduğuna dair bir iz bulunmadığını açıkladı. De Blasio, düzenlediği basın toplantısında, "Bunun terör eylemi olduğuna dair hiçbir gösterge yok." dedi.

Yaralanların tedavi altına alındığını, 4 kişinin durumunun kritik olduğunu belirten De Blasio, 26 yaşındaki ABD vatandaşı sürücünün gözaltına alındığını söyledi.

New York Polis Teşkilatı ise sürücü Richard Rojas'ın 2008 ve 2015 yıllarında alkollü araç kullanmaktan sabıkalı olduğunu bildirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 12:17
    Birileri yazmış,almanyadan dönsün gurbetçiler....bir araştırmaya göre,MİLLiyetçi gurbetçi vatandaşlar almanyada hakları korunsun diye sosyalist partilerine oy veriyormuş...ne kadar doğru bilemem....adam ordaki haklarını bırakıp,burdaki işsizler ordusunamı katılsın...mantıklı olun
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 00:28
    GTA vicecity oynamıştır
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 23:37
    blof yapma eyyyyy almanya cek
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000