ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Mandıracılık İnovasyon Merkezi'nin yaptığı bir araştırma çarpıcı sonuçlar verdi.

Araştırmaya göre, Amerika'daki yetişkinlerin yüzde 7'si çikolatalı sütün, kahverengi ineklerden geldiğini düşünüyor. The Washington Post'un haberinde, matematiksel olarak bu yüzdenin 16.4 milyon kişiye karşılık geldiği ve neredeyse Pennsylvania eyaletinin nüfusuna denk olduğu belirtildi.

Ancak ABD için bu sonuçlar sürpriz değil. Ülkede tarımla ilgili yapılan benzer araştırmalar, ABD'lilerin tarım konusunda temel bilgilerden yoksun olduğunu gösteriyor. Geçmiş yıllarda da Tarım Bakanlığı'nın yaptığı bir araştırma ABD'deki her 5 yetişkinden 1'inin hamburgerlerin etten yapıldığını bilmediğini ortaya koymuştu.

California'da bir okulda okuyan dördüncü, beşinci ve altıncı sınıf öğrencileri arasında yapılan ankette ise öğrencilerin yarısından fazlasının turşunun salatalıktan yapıldığını ve soğanın bitki olduğunun farkında olmadığını ortaya koymuştu. Peynirin sütten yapıldığını bilmeyenlerin oranı ise yüzde 30'dan fazla çıkmıştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 16:15
    bu kadar inek kafalı milletler işte
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 16:11
    Öyle değil mi????
  • Misafir 16 Haziran 2017 Cuma 16:10
    şimdi bu adamlar Türkiyeye kafa tutuyor öyle mi? bunlar medeni ülke öylemi, yahu bizim 3 5 yaşındaki çocuklarımız hafız oluyor, şu ülkenizi küçük gormeyin kıymetini bilin artik hainlik yapmayın
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000