ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD askerinin Suriye- Irak arasındaki El Tanf Sınır Kapısı'nda konuşlandığı iddia edildi.

Irak ordusunda isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili,  ABD Özel Kuvvetleri'nin, kısa bir süre önce Irak güvenlik güçleri tarafından terör örgütü DEAŞ'tan alınan Irak- Suriye arasındaki sınır kapısı üzerinde konuşlandığını belirtti.

Askeri yetkili, ABD Özel Kuvvetlerinin, Irak'ın Enbar vilayetinde yer alan Esad Askeri Üssü ve Ürdün'den geldiklerini ileri sürerek, Suriye tarafındaki El Tanf Sınır Kapısı'na yerleştiklerini söyledi.

Yetkili, Irak tarafındaki El Velid Sınır Kapısı güvenliğinin ise Irak güvenlik güçleri tarafından sağlandığını kaydetti.

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri, ülkenin batısında yer alan Enbar vilayetindeki Esad ve Habbaniye Askeri Üssü'nde varlık gösteriyor.

Konumu gereği stratejik öneme sahip Enbar vilayetinin, "Tıraybil" Sınır Kapısı'yla Ürdün'e, "El Kaim ve "El Velid" Sınır Kapıları'yla Suriye'ye, Arar Sınır Kapısı ile de Suudi Arabistan'a sınırı bulunuyor.

Irak ordusuna bağlı güvenlik güçleri, dün yaptıkları operasyon sonucu El Velid Sınır Kapısı'nı terör örgütü DEAŞ'tan geri aldıklarını duyurmuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 23:09
    Adının Amerikan askeri olman olacak olanı engellemez. Bahse girerim paçalardan akıyordur cesaret.
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 22:29
    Dün ingiltere Bugün amerika bunların hepsi sömürgeci emperyalist devletler uyanık olmamız lazım amaçları Türkiye'yi bölmek
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 21:33
    Nerede o esip gürleyenler pkk dibimizde devlet kuruyor artık komşumuz olacaklar...
Tüm yorumları göster(8)
Kalan karakter : 2000