ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD ordusuna ait savaş uçaklarının dün Rakka'da Esed rejimine ait bir uçağı düşürmesinin ardından Rusya'dan ilk açıklama geldi.

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, " Suriye'nin bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne saygı duyulmalı. Karadaki herhangi bir eylem konusunda Şam'ın onayı alınmalı. Tüm taraflar böyle davranmalı." şeklinde konuştu.

Lavrov tarafları Suriye'de barış için koordine olmaya çağırırken, “Suriye’deki güvenli bölgeler, ilerleme kaydedebilmek için olası seçeneklerden biri. ABD ve Suriye’de güçleri veya akıl hocaları olan tüm tarafları hükümetin onayıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla koordine olmaya çağırıyoruz” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Astana'da yapılan barış görüşmelerinin bir sonraki turunun 10 Temmuz'da başlayacağını belirtti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 19 Haziran 2017 Pazartesi 13:13
    ABD DİYORKİ BEN GÜÇLÜYÜM İSTEDİĞİM GİBİ BÖLÜP PARÇALAYIP YUTARIM SÖMÜRRÜN BANA KÖLE EDERİM DİYOR ABD..!!! ÇARESİ İSE İSLAM BİRLİĞİNİ KURUP YENİ OSMANLI OLMAKTIR İSRAİLİDE DÜNYA HARİTASINDAN SİLMEDEN ORTA DOĞU VE DÜNYA HUZUR BULMAZ KESİNLİKLE HUZURUN REÇETESİ BUDUR HARUN AKINCI
  • Misafir 19 Haziran 2017 Pazartesi 11:48
    Amerika orta doğuda savaşın dinmesini istemiyor. Neden istesin ki kimlere silah satacak grönland adasına mı? Karmaşa her zaman işine gelir.Ama sistemi mükemmel şekilde işletiyor. Kimsede engel olamıyor.
  • Misafir 19 Haziran 2017 Pazartesi 11:38
    Senin suriyede ne işin var peki rusya
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000