ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Fransa Savunma Bakanı Sylvie Goulard istifa ettiğini açıkladı.

Fransa seçimlerinin ikinci turunun yapılmasının ardından Savunma Bakanı Sylvie Goulard yeni kabinede olmak istemediğini belirterek istifa etti. 

Haziran ayı başlarında Paris Savcısı tarafından Demokrat Hareketi'ne hayali işler adı altında önsoruşturma açmıştı. Süren soruşturmalara "iyi niyet" göstererek görevini bıraktığını açıklayan Goulard, Macron tarafından kurulacak yeni kabinede olmayacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ŞAŞIRTMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mayıs ayı sonlarında NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel'deyken Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la görüşme öncesi Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Savunma Bakanı Sylvie Goulard ile tanışmıştı. 

Erdoğan, Goulard ile tanıştığında Macron’a “Silahlı kuvvetlerin başına bir bayanın gelmesi enteresan” demişti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 14:27
    Arkadaşlar ben size durumu izah edeyim. Şimdi Macron, muhterem ile reisi tanıştırır. Reis duruma şaşırır ve 'enteresan' der. Bunu duyan Macron telaşe olur, yüzü düşer ve içinden şu cümleleri geçirir; 'Olm Macron, reis enteresan dediyse bu işte vardır bi yokluk. Reis yaş tahtaya basmaz, vardır bir bildiği'' dedikten sonra hemen yakınındakilere talimat verip muhteremi emekliye çıkarır. Macron'un gönlü artık daha rahattır, reisin işaretini anlamanın ve gereğini yerine getirmenin vermiş olduğu gurur ile Türkiye ile iyi geçinme yolunda komşularına göre 1-0 öne geçmiş olur.
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 13:11
    kadın erkek diye ayırmayalım ama dişi insanlar neden askere gitmez o zaman :))
  • Misafir 20 Haziran 2017 Salı 13:20
    Aile ve sosyal politikalar bakanı Kadın ? aile sadece kadınlardanmı oluşuyor? işte o sebeple
Tüm yorumları göster(14)
Kalan karakter : 2000