ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD'de yaşayan Türkler, Beyaz Saray'ın resmi internet sitesinde "Adalet için Fetullah Gülen'i Türkiye'ye İade Edin" başlığıyla bir imza kampanyası başlattı.

Beyaz Saray'ın internet sitesindeki "Dilekçe" bölümünde açılan imza  kampanyası metninde, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi yaşananlar anlatıldı ve  darbe girişimini FETÖ'nün gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı. 

Darbeye teşebbüs edenlerin 249 kişiyi öldürdüğü ve 2 bin 195 kişiyi de  yaraladığı hatırlatılan metinde, "Tüm kesimlerden Türk milleti demokrasiyi  savundu ve darbe girişimi geri püskürtüldü. Türkiye'de darbenin bastırılması  tarihi bir andı." ifadelerine yer verildi. O tarihten itibaren ABD'de yaşayan Türklerin FETÖ elebaşı Gülen'in  iadesi için çaba gösterdikleri vurgulanan açıklamada, "(Darbe girişiminde)  hayatını kaybedenlerin ve yaralananların acısının dinmesi için ABD yönetiminin Fetullah Gülen'i Türkiye'ye en hızlı şekilde iade edeceğine inanıyoruz." denildi. 

İmza kampanyasına, Beyaz Saray'ın resmi internet sayfasındaki "Dilekçe"  (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabiliyor. 

 
 

 

  • ABD FETÖ

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 16 Temmuz 2017 Pazar 19:02
    ABD Fettullah Guleni Turkiyeye iade ederse CIA nin yaptigi butun pislikler ortaya cikar,suclu hic kendisini ele verirmi.
  • Misafir 16 Temmuz 2017 Pazar 11:14
    Allah vatanımızı milletimizi birliğimizi daim ve huzurlu eylesin, inşallah Rabbim bize güç kuvvet verir ve düşmanlar hasetlikleriyle cehennem de pişmanlığı yaşar..
Kalan karakter : 2000