ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Dünyanın en sevilen çizgi film serilerinden "Simpsonlar"ın komik, safdilli ve beceriksiz babası Homer Simpson'ın "özdeyişleri", İngiltere'nin saygın üniversitelerinden Oxford Üniversitesi uzmanlarınca hazırlanan "Oxford Modern Özdeyişler Sözlüğü"nün son baskısına girdi.

Oscar Wilde, Groucho Marx ya da Friedrich Nietzsche gibi dünyaca ünlü yazar ve filozofların özdeyişlerinden oluşan sözlüğün dün piyasaya çıkan yeni baskısında, Homer Simpson adına üç başlık açıldı.

Matt Groening tarafından yaratılan Simpson ailesinin, en sevilen karakterlerinden biri olan Homer Simpson'ın sözlerinin sözlükte yer almasının, dizinin artan popülaritesini ve karakterlerin insanlar üzerindeki etkisini kanıtladığı belirtiliyor. Sözlükte Homer'ın şu sözleri yer alıyor:

Çocuklar,
diyelim ki bir konuda yapabileceğinizin en iyisini yaptınız ve yine de başarısız oldunuz. Buradan çıkaracağınız sonuç, bir daha bu işe bulaşmamaktır.

En iyisi çocuklardır. Kendi nefret ettiğiniz şeylerden onların da nefret etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca internet gibi şeylerle oyalanarak, kendi kendilerine büyüyebilirler.

Bonjour, peynir yiyen teslim olmuş maymunlar. (Fransıza sesleniyor)

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000