ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Her konuda araştırma yapmaya ve istatistik oluşturmaya meraklı Amerikalılar, bu defa da Amerikalı ve Kanadalıların banyodaki davranışlarına ilişkin bir araştırma yaptı. "Tüketicilerin eğilimlerini belirlemek ve yeni ürünler için fikir edinmek amacıyla" banyo ekipmanları üreten ve 180 ülkede ürünlerini pazarlayan 70 yıllık Amerikan firması Grohe adlı firmanın yaptığı araştırmada, çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

İLK TERCİL ANGELINA JOLIE


Buna göre, ankete katılan Amerikalılar ve Kanadalılarından her beş kişiden biri banyoda seks yapmayı tercih ediyor ve bunu düzenli bir şekilde yapıyor. Banyoda erkekler daha fazla seks yapmak isterken, hangi artistle banyo yapmak istersiniz sorusuna erkeklerin verdiği yanıtlarda Angelina Jolie ilk sırada yer alıyor. Bu sanatçıyı Jessica Alba ve seks yıldızı Pamela Anderson izliyor. Aynı soruyu yanıtlayan kadınların ilk tercihi ise Brad Pitt. Kadınların diğer erkek artist tercihinde George Clooney, Johnny Depp ve Mel Gibson ilk sıralarda bulunuyor.

BANYO ŞARKILARI

Araştırmada duş alırken en çok söylenen şarkılar da soruldu. Buna göre banyoda en çok "Singing in the Rain" şarkısı söyleniyor. "Amazing Grace", "Splish, Splash", "Hey Jude" da en çok söylenen şarkılar olurken, büyük çoğunluğun belirttiği değişik şarkıların ise ne olduğu bilinemedi. Bunlar "orjinal şarkılar" olarak tanımlandı.

BESLEDİKLERİ HAYVANLA AYNI KÜVETTE

Araştırmaya katılanların yarısına yakını banyo yaparken bir yandan da banyoyu temizliyor, beşte biri traş oluyor, dörtte biri de dişlerini fırçalıyor. Besledikleri hayvanlarla birlikte banyo yapmakta en yaygın davranış olurken, soğuk birayla birlikte soğuk meze yemek, çocuklarla birlikte banyoda oynamak ve uzun süre kuvette yatmak en çok istenen davranışlar olarak belirlendi.

KARARLAR BANYODA ALINIYOR


Araştırmaya göre, banyo, eğlenceli ve fantezi boyutlarının yanısıra, yaşama ilişkin önemli kararların alındığı yer olarak tanımlanıyor. Araştırmaya katılanların yarısından fazlası, iş değiştirme, evlenme, boşanma, çocuk yapma ve yeni yatırımlarına banyo yaparken karar veriyorlar. Ayrıca eşler bu konuların yanısıra diğer özel konuları da konuşmak için evin diğer bölümleri yerine banyoyu tercih ediyorlar.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(7)
Kalan karakter : 2000