ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, Kathimerini gazetesine yaptığı açıklamada, Rum yönetiminin, sözde ''Münhasır Ekonomik Bölgesi'' (MEB) içerisindeki 12. parselde petrol ve doğalgaz arama sondajlarına başlama niyeti konusunda Türkiye'nin uyarılarına karşılık, Rum yönetiminin ve Yunanistan'ın ''yerinde ve zamanında tepki gösterdiğini'' söyledi.

Markulli,yer altı kaynaklarının tespitine yönelik olarak ekim ayında başlanacağı açıklanan çalışmalarla ilgili Türkiye'nin tepkilerini çok ciddiye aldıklarını söyledi.

Türkiye'nin tepkilerini dile getiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine, ''Türkler söylediklerini yapıyor. Konuyu son derece ciddiye aldık. Bunun tabii ki uzantıları da var. Ya da Türkiye'nin AB perspektifi ile ilgili uzantıları da olacaktır'' dedi.

Bu arada, Rum yönetimi Sanayi Ticaret ve Turizm Bakanı Praksula Andoniadu Kiriaku da Haravgi gazetesine verdiği demeçte, doğalgazı çıkarma çalışmalarının planlandığı şekilde devam edeceğini bildirdi.

AA

  • Erato Kozaku Markulli
  • Kıbrıs Rum yönetimi

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(15)
Kalan karakter : 2000