ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kayıp uçaktan kötü haber geldi

10 Mayıs 2012 Perşembe, 10:49:02

Endonezya'da dün kaybolan uçağın enkazı bulundu

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Sukhoi Superjet 100

Endonezya'da içindeki 47 kişiyle kaybolan Rus yapımı yolcu uçağının enkazı başkent Cakarta'nın güneyindeki dağlık arazide bulundu.

Endonezya Ulusal Kurtarma Teşkilatı yetkilisi Daryatmo, arama çalışmalarına katılan helikopterlerden birinin Rus Sukhoi Superjet 100 (SSJ100) uçağının enkazının yerini tespit ettiğini belirterek, uçağın enkazının telsiz temasının kesildiği yerde, Cijeruk yakınlarında, 2 bin 211 metre yüksekliğindeki volkanik Salak dağı bölgesinde bulunduğunu kaydetti.

KURTULAN OLUP OLMADIĞI BİLİNMİYOR

Bulunmasından saatler sonra enkaza ulaşıldı. Yetkililer bazı cesetlerin bulunduğunu ancak şimdiye kadar hiçbir kişiye sağ olarak ulaşılamadığını duyurdular. Rus yetkililer ise, kazadan kurtulan olmadığını açıkladılar.

Endonezyalı yetkililer, 8 Rus, 1 Fransız ve 1 Amerikalının dışında tamamı Endonezyalı 47 kişi taşıyan uçağın bir tanıtım uçuşu yapmakta olduğunu belirttiler. Bazı kaynaklar, uçakta 50 yolcu bulunduğunu kaydettiler.

Bu arada Sergey Dolya tarafından, kazadan önce kabinde çekilen bir fotoğraf haber ajanslarına servis edildi. Fotoğrafta kabin görevlilerinin konuklara uçuş sırasında yaptığı ikram görünüyor.

SORUNLU UÇAK
Rusya'da geçen yılın başında uçuşuna izin verilen ve 75 ila 100 yolcu taşıyabilen yolcu uçağı, Brezilya'nın Embraer ve Kanada'nın Bombardier tipi kısa menzilli uçaklarıyla rekabet etmek amacıyla üretildi. Uçak lansmanı sırasında da teknik sorunlar yaşamıştı. Mart ayında Rus Aeroflot firmasına ait bir Superjet de iniş takımındaki arıza yüzünden kalkıştan sonra yere inmek zorunda kalmıştı. 

 

 

 

 

AJANSLAR 

BU HABERİN 4 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER
  • Havuzda kendine ateş ettirdi
  • Sevimli bebeğin snowboard deneyimi
  • Dünyanın bir günü
  • Zombilerin 100 yıllık değişimi