ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türkiye'de olduğu gibi dünya basını da Türkiye’deki 30 Mart yerel seçimlerine odaklandı. İşte dünyanın önde gelen basın yayın organlarının Türkiye'deki seçimlere ilişkin haber başlıkları:

TELEGRAPH: TAYYİP ERDOĞAN SEÇİMDE RAKİPLERİNİ YENDİ

Başbakan Erdoğan'ın partisi AK Parti, yolsuzluk skandalları, internet engellemeleri ve kitlesel protestolara karşı yerel seçimleri önde bitirdi.

WALL STREET JOURNAL: OYLAR ERDOĞAN'IN DESTEKLENDİĞİNİ GÖSTERİYOR

Başbakan Erdoğan'ın görevi için referandum olarak gördüğü yerel seçimlerde AKP zafer kazandı. Ancak rakip partiler birbirini manipülasyon ve hile ile suçluyor.

FINANCIAL TIMES: YEREL SEÇİMLER SEÇMENLER ARASINDAKİ DERİN BÖLÜNMEYİ ORTAYA ÇIKARDI

Başbakan'ın kendi rolü için referandum olarak nitelendirdiği yerel seçimler Türk toplumu arasında kutuplaşmayı öne çıkardı.

WASHINGTON POST: TÜRKİYE'DE KRİTİK YEREL SEÇİM

Yolsuzluk skandalından yerel seçimlerin desteğiyle kurtulmayı amaçlayan Başbakan Erdoğan zafer kazandı.

CNN: TÜRKİYE BAŞBAKANI ERDOĞAN ZAFERİNİ İLAN ETTİ

Erdoğan, daha sonuçlar açıklanmadan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin merkezinin balkonuna çıkarak, kendisini alkışlayan destekçilerine seslendi. Erdoğan, seçimleri demokrasi adına bir zafer olarak niteledi ve rakiplerine sandıkta "Osmanlı tokadı" attıklarını söyledi.

ASSOCİATED PRESS: TÜRKİYE BAŞBAKANI YEREL SEÇİMLERDEN GÜÇ ALDI

Bu zafer, Erdoğan'ın son dönemde yaşadığı sıkıntılardan sıyrılmasına yardımcı olabilir. Bu sonuç aynı zamanda Erdoğan'ı Ağustos'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmak için de teşvik edebilir.

REUTERS: ERDOĞAN DÜŞMANLARINA SESLENDİ: "BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

Başbakan Erdoğan, iktidarına ilişkin bir referandum haline gelen yerel seçimlerde zafer ilan ederken, kendisini yolsuzlukla suçlayan ve devlet sırlarını sızdıran "düşmanları" için, "Bunun bedelini ödeyecekler" dedi.

LA REPUBLİCA: ERDOĞAN YİNE KAZANDI

Erdoğan yerel seçimleri yine kazandı. Twitter ve Youtube hâlâ kapalı. Paralel devlete yine yüklendi. Bazı güney kentlerinde çıkan olaylarda dokuz kişi öldü.

CORRİERA DELLA SERA: ERDOĞAN PARSAYI TOPLADI

Türkiye, Başbakanı'na sırt çevirmedi. Erdoğan skandallarla batmadı. "Hainler hesabını verecek ”dedi.

Dünyanın gözü kulağı Türkiye’de

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000