ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Londra metrosunda bir terör saldırısı olacağı ve bu nedenle kimsenin metroya binmemesi gerektiği yönünde bir mesajın sosyal medyada hızla yayılması üzerine İngiltere polisi söz konusu mesajın asılsız olduğunu açıkladı.

İngiliz basınınındaki habere göre, sosyal medyada yayılan mesajda, "Londra merkezindeki metroda yarın bir terör tehdidi olacağı düşünülüyor. Metroya binmeyin! Güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir. Lütfen paylaşın!" ifadeleri yer aldı. Mesajda polisin terör saldırısı tehdidi nedeniyle saat 04.00'ten itibaren görev başında olacağı yer aldı.

İngiltere Emniyet Müdürlüğü, halkta paniğe yol açan asılsız mesaj üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Polis sözcüsü, bu söylentinin asılsız olduğunu mesajın Twitter hesabından kullanıcılar tarafından yayılarak duyulduğunu söyledi.

İngiltere Ulaşımdan sorumlu Baş Komiseri Paul Brogden ise twitter hesabından, "Sosyal medyada metroda bir terör tehdidi yönünde asılsız bir mesaj dolaşıyor. Belli bir tehdit yok. Bu yüzden sakin olun" diye yazdı.

Halk arasında paniğe yol açan asılsız mesaj, geçtiğimiz günlerde İngiltere'deki terör tehdidi seviyesinin 'Ciddi' düzeye çıkarılması ardından geldi. Ülkedeki terör tehdidi derecesi son 3 yılın en yüksek seviyesine çıkarıldı.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000