ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Afganistan'ın Gazne kentinde Taliban'ın, aralarında istihbarat binasının da bulunduğu devlet kurumlarına düzenlediği silahlı ve bombalı saldırıda ölenlerin sayısı 19'a, yaralananların sayısı 136'ye yükseldi.

Gazne Emniyet Amiri Esedullah Ensafi, bu sabahki saldırıyı düzenleyen 13 Taliban militanının tamamının öldürüldüğünü bildirdi. Ensafi, "Ölenlerin 2'si sivil, 3'ü polis, biri de asker. Yaralananların yaklaşık 30'u sivil" dedi.
 
Gazne Valisi Musahan Akberzadeh, daha önce yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde 13 Taliban militanın istihbarat müdürlüğüne intihar saldırıları düzenlediğini söylemişti. Vali Akberzadeh, yaklaşık 2 saat devam  eden çatışmada 13 militanın etkisiz hale getirildiğini 2 polisin yaşamını  yitirdiğini açıklamıştı.
 
Sabah saatlerindeki saldırı, istihbarat binasının önünde bomba yüklü aracın patlatılmasıyla başladı. Ardından militanlar ile güvenlik güçleri arasında  çatışma çıktı. Patlamanın şiddeti ile civardaki çok sayıda iş yeri ve evin  camları kırıldı. Can kaybı ve yaralanmaların yanı sıra çevrede büyük maddi hasar  meydana geldi. Saldırıyı Taliban üstlendi. Taliban, olayda çok sayıda Afgan güvenlik  görevlisinin öldüğünü iddia etti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000