Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait toplam 5 HES ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar özelleştirilecek. 

ÖİB'nin konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek EÜAŞ'a ait Çine HES için son teklifler 24 Ağustos'ta, bir bütün halinde değerlendirilen Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri için ise 23 Ağustos'ta alınacak.

Kapalı zarf yöntemiyle teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek ihaleler, açık artırmayla sonuçlandırılabilecek.

Bu arada ihaleye katılmak isteyen şirketler için geçici teminat tutarı Çine HES için 10 milyon lira, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri 1 milyon lira olarak belirlendi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 04 Temmuz 2017 Salı 10:50
    "İhalenin toplam bedeli 11 milyon lira olarak belirlendi" ifadesi yanlış, belirlenen tutar geçici teminat miktarıdır.11 milyon lira zaten çok komik bir miktardır bu ölçekte tesisler için.300-400 milyondan aşağı olacağını zannetmem tesislerin toplamını.
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme