Kommersant'ın kaynaklarına göre, Gazprom Rus doğalgazının Türkiye'ye ithalatçıları Enerco ve Avrasya'daki yüzde 60'lık kontrol payını yöneten Promak şirketinden çıkmayı planlıyor.

Promak Gazprom ve Akfel Holding'in 2014 yılında ortak kurulan şirketidir. Gazprom ise şirketin yüzde 40'lık payına sahip.Daha önce Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, şirketin diğer Türk aktifi Bosphorus gas'ı satma planlarından bahsetmişti. Medvedev, Türk piyasasının ön görülemez olduğunu ve liranın değer kaybetmesi yüzünden cazibesini de kaybettiğini belirtti. Gazetenin kaynakları, Bosphorus'un 2016 yılındaki yaklaşık 100 milyon euroluk kaybının önemli bir faktör olduğuna dikkat çekti.

Açıklamalara şu şekilde devam edildi:

"Gazprom Bosphorus gas'ın %71'lik payına sahip. Şirket kendi payını diğer %29'luk hissenin sahibi Sen Group'a satacak."SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 14:01
    Tüm devletler ikimser oynuyor. Bunu gören Türkiye de ikili oynayarak uyum sağladı. Dur bakalım hayırlısı. Santranç gibi hamle yapıyorlar. Şunu bilin ki devletler arası ebedi dostluk ve ebedi düşmanlık yoktur. tek istisnası kandaşlar
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 13:34
    Ne Savaştan bahsediyorsun ,İnsanların ölmesinden ne geçecek elimize , ne kadar Agresif bir Millet olduk , heryerde kavga dehşet , ufak kıvılcımda silaha sarılıp insan öldürüyoruz ! Yazık çok Yazık !!!!
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 13:18
    acilen ortadoğu savaşını başlatmamız gerekiyor,önümüzü göremiyoruz ya bu işi bitirelim yada boyun eyelim beklemek ile olmuyor ya savaşı başlatın devlet olarak yada size gelmesini bekleyin
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme