Gümrük kapılarında kaçakçılığa geçit yok

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: Biz kaçak eşyalar noktasında hem insan unsuru itibarıyla hem de teknoloji ve istihbarat unsurlarıyla beraber takip noktasında ciddi yakalamalar ve başarılar gösterdik. Bu titizliğimiz ve çalışmamız artarak devam edecek

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Bülent Tüfenkci Sonra Oku

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrük kapılarında kaçakçılıkla etkin mücadele ettiklerini belirterek, "Almış olduğumuz önlemlerle uyuşturucu ticareti yön değiştirdi, Türkiye'yi artık bir geçiş hattı olarak kullanmamaya başladılar." dedi.

Tüfenkci, yaptığı açıklamada, gümrük kapılarında sahip oldukları bütün teknik imkanları kullandıklarını, denetimleri son teknolojiyle yaptıklarını söyledi.

Gümrük kapılarında kaçakçılığın önlenmesine yönelik ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Tüfenkci, kapılarda eğitilmiş personel ve dedektör köpeklerle teknolojiyi de kullanarak önlemler aldıklarını ifade etti.

Bakanlığının yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Tüfenkci, "Kaçak sigarada özellikle son yılların rekorlarını kırıyoruz. Almış olduğumuz önlemlerle uyuşturucu ticareti yön değiştirdi, Türkiye'yi artık bir geçiş hattı olarak kullanmamaya başladılar." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Tüfenkci, gümrük kapılarındaki etkin mücadelenin süreceğini vurgulayarak, "Biz kaçak eşyalar noktasında hem insan unsuru itibarıyla hem de teknoloji ve istihbarat unsurlarıyla beraber takip noktasında ciddi yakalamalar ve başarılar gösterdik. Bu titizliğimiz ve çalışmamız artarak devam edecek." diye konuştu.

KAÇAKÇILIKLA MÜCADELEYE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Bakan Tüfenkci, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 1-31 Ağustos tarihlerini kapsayan dönemde yapılan operasyonlarda, 121 milyon 639 bin 614 lira değerinde uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildiğini kaydetti.

Yurt genelinde yapılan operasyonlarda toplam 371 kaçakçılık olayının ortaya çıkarıldığını ve kaçakçılık faaliyetlerinde kullanılan 74 araca el konulduğunu aktaran Tüfenkci, 53 kaçak göçmenin de aynı dönemde yakalandığını bildirdi.

Gümrük muhafaza ekiplerince yılın ilk yarısında yürütülen çalışmalar ve operasyonlar neticesinde toplam 2 bin 223 olayda, 1 milyar 157 milyon 201 bin lira değerinde uyuşturucu ve ticari eşya kaçakçılığı ortaya çıkarılmış, 330 kaçak göçmen yakalanmıştı.

AA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

SOSYAL MEDYADA HTEKONOMİ

FACEBOOK
TWITTER
KUR ÇEVİRİCİ
PARA BİRİMİ
ÇEVİRİLECEK PARA BİRİMİ
  • Kambur balinaların harika şovu
  • Ahşapdan su matarası yapımı
  • Güneş tutulmasını uçaktan gözlemlemek
  • Burj Khalifa'ya düşen korkutucu yıldırımlar