Maslak 1453 projesinde taahhüt ettiklerinin üzerinde, hasılatın 6.9 milyar liraya geldiğini belirten Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Suudi işadamı aldığı kuledeki 250 dairenin kirasını Türkiye’de ihtiyacı olanlara bağışlayacak” dedi

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun, Maslak’ta inşa ettiği Maslak 1453 projesinde yaşam başladı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projede taahhüt ettikleri hasılat miktarının 3.2 milyar olduğunu, şu anda ise 6.9 milyar lira noktasına geldiğini vurgulayarak, 3 ofis blokunun henüz satışa çıkmadığını, 100 bin metrekare alanda yer alan dükkânları da kiralayacaklarını kaydetti. Maslak 1453’te yer alan 4 tane kulenin ise yabancı yatırımcılar tarafından alındığını ifade eden Ali Ağaoğlu, 4 kuleden ikisinin apart otel olarak kullanılacağını kaydetti. Ağaoğlu, diğer yatırımcıların ise kuleleri kiraya vereceklerini dile getirerek, “Suudi Arabistanlı bir işadamı 250 daireden alacağı kira gelirlerini Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine bağışlayacağını söyledi” diye konuştu.

1.500 DAİRE SATILDI

4 bin 800 konutun yer aldığı projede bin 500’ün üzerinde dairenin satıldığını belirten Ağaoğlu, “Projede ilk satışa çıktığımız fiyatla şimdiki arasında yüzde 300 fark var. Lansmanda metrekare fiyatını 4 bin liralardan satışa çıkmıştık. Şu anda yaklaşık 12 bin liralarda. Projenin başında satın alan bugüne kadar bire üç kazandı” dedi.

MASLAK 1453 YÜZDE 5 PEŞİNATLA ALINABİLECEK

Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde kalan son 200 daire ve 73 ofis için kampanya başlattı. Kampanya kapsamında sınırlı sayıda daire için 60 ay yüzde 0.42 faiz oranı ya da 120 aya kadar yüzde 0.70 vade seçenekleri yer alırken, yüzde 5 peşinatla hemen teslim dairelere sahip olunabiliyor. Öte yandan Ali Ağaoğlu, Maslak1453 projesindeki 1453’üncü daireyi satın alanlara bir haftalık Uludağ tatili hediye ettiklerini dile getirdi.

 

‘KÖRFEZ’E ‘YATIRIM YAPMAYIN’ YAZISI GÖNDERILMİŞ’

Ali Ağaoğlu uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu düşürmesinin ardındaki sebebin, Türkiye’ye Körfez yatırımcısından gelen parayı kesmek olduğunu belirtti. Ağaoğlu, “Suudi Arabistan’ın çok önemli bir grubuyla görüşme yaptım. Batı’daki bankalar yabancı yatırımcılara, ‘Türkiye’ye para aktarmayın, yatırım yapmayın’ diye resmi yazı göndermiş” dedi. Körfez ülkelerinin hâlâ Batı’ya bağlı olduklarını dile getiren Ağaoğlu, yabancı yatırımcıların bir anda bu parayı Türkiye’ye getirmekten imtina ettiklerini; fakat bölgeden gelen yatırım isteklerinin Moody’s sonrası da açıkça devam ettiğini vurguladı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme